Spotkanie z panią pszczelarz

Lubicie wycieczki? My owszem, dlatego 8 czerwca po założeniu plecaków na plecy, wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę w pewne miejsce, które okazało się być niezwykle interesujące 🙂 Chodzi oczywiście o jedną z żorskich pasiek i spotkanie z panią pszczelarz, która bardzo ciekawie opowiedziała nam o zwyczajach pszczół oraz procesie powstawania miodu. Mieliśmy także okazję założyć na siebie prawdziwy stój pszczelarski, który umożliwił nam w bezpieczny sposób podejrzenie pszczółek z bliska. To, co nas zaskoczyło, to np. to, że pszczoły widzą na szaroniebiesko oraz to, że jedna pszczoła jest w stanie przez całe swoje życie wyprodukować zaledwie 1 łyżeczkę miodu. Oczywiście tych wiadomości Kreciki po zajęciach mają o wiele więcej… Wystarczy ich podpytać 😉 Na koniec zajęć poczęstowano nas świeżo zebranym miodkiem 😉

Serdecznie dziękujemy p. Ewie i p. Grzegorzowi za przybliżenie nam wiedzy nt. pszczół

To było ciekawe doświadczenie 🙂

Chwilka! To wcale nie był koniec atrakcji dnia, bo postanowiliśmy też nieco urozmaicić sobie nasz powrót do przedszkola 🙂 Zajrzeliśmy więc po drodze do najciekawszych zakątków naszego miasta, by ostatecznie skonsumować to i owo spakowane do plecaków przez rodziców w Żorskim Amfiteatrze 🙂 Jedno jest pewne! Wycieczka okazała się fajnym wstępem do zbliżających się wakacji 😉