Czwartkowe odliczanie

Hej 🙂 Hej 🙂 MOTYLKI 🙂
Zaczynamy od piosenki przy której rytmicznie maszerujecie, zaczynamy ,,Przez doliny, góry, wioski…
Ile samogłosek zaśpiewaliście ? Liczbę 8 już świetnie znacie. Dzisiaj poznacie kolejną. Otwieramy karty pracy na str. 10 i przeliczamy czerwone koraliki . Tak, tak dzisiaj poznajecie liczbę 9. Przeliczamy kukiełki i krzesła w teatrze. Dom na str. 11 czeka na swoich mieszkańców. Zaprowadźcie lalki do swoich pokoi. Na zakończenie zajrzyjcie na str. 9. Przeczytajcie tekst. Znacie historię chłopca o imieniu Pinokio? Jeżeli macie ją w swojej biblioteczce to można do niej zajrzeć i przypomnieć sobie jego historię. Uzupełnijcie historyjkę obrazkową o brakujące elementy, które znajdziecie na str. 49. Teraz możecie opowiedzieć ją młodszemu rodzeństwu lub rodzicom. Koniec zajęć to masażyk. Zaproście kogoś do zabawy 🙂

Masażyki jak deszczyki
kap, kap, kap, kap
Masażyki jak wężyki
sss, sss, sss, sss
Masażyki jak szczoteczki
szur, szur, szur, szur
Masażyki jak gąbeczki
psz, psz, psz, psz


Masażyki jak kropeczki
puk, puk, puk, puk
Masażyki jak piłeczki
bęc, bęc, bęc, bęc
Masażyki jak skrzydła pszczółki
bzz, bzz, bzz, bzz
Która ćwiczy z nami
na lekcjach ,,przedszkółki”