Zabawy na śniegu

S. Karaszewski Śnieżek prószy już od rana, czas na śnieżki i bałwana. Wyniesiemy narty, sanki, zbudujemy śnieżne zamki! To śniegowy zabaw czas!!! Lubi zimę każdy z nas!!! Każdy z nas!!!

Jadą, jadą sanie…

Jadą, jadą, sanie… sanie z Dzwoneczkami. Jedzie w nich Mikołaj , by się spotkać z nami /2x Ref. Dzyń, dzyń, dzyń, dzyń; dzyń, dzyń, dzyń, dzyń! Święty Mikołaju… czekamy na ciebie, wszyscy tacy grzeczni jak aniołki w niebie /2x Ref. Dzyń, dzyń, dzyń, dzyń; dzyń, dzyń, dzyń, dzyń!

„Barwy ojczyste” – wiersz

„Barwy ojczyste” Czesław Janczarski Powiewa flaga,gdy wiatr się zerwie, a na tej fladzebiel jest i czerwień.Czerwień to miłość,biel – serce czyste.Piękne są naszebarwy ojczyste.

„Cebulka i buraczek” – piosenka

muz. Mielnicka – Sypko Cebulka, cebulka okrągła jak kulka, potańcować chciała, buraczka złapała. Buraczek, buraczek miał czerwony fraczek, z cebulką tańcował nóżek nie żałował.

Piosenka na powitanie

Na zdjęciu dwóch chłopców i jedna dziewczynka trzymający się za ręce i biegnący przed siebie

„Jesteśmy w  komplecie” – piosenka z  pokazywaniem na przywitanie (sł. Ewa Stadtmüller, muz. Piotr Mitka) Jesteśmy w komplecie, jesteśmy w komplecie, dzieci stoją w kole i trzymając się za ręce, machają nimi rytmicznie do przodu i do tyłu ja to wiem i wy to wiecie. wskazują rączkami siebie oraz koleżanki i kolegów Skłonić się wypada, … Czytaj dalej