Wyjście na cmentarz

Na zdjęciu dzieci przed grobem powstańców śląskich

10 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości przedszkolaki wybrały się na spacer na cmentarz przy ulicy księdza Piotra Klimka, by uczcić pamięć żołnierzy poległych w obronie naszego kraju. Była to dla najmłodszych jedna z pierwszych lekcji historii. Celem było rozwijanie u dzieci poczucia przynależności narodowej i kultywowanie pamięci o polskich bohaterach.

„Szkoła do hymnu”

Najmłodsze przedszkolaki wzięły udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” i odsłuchały Mazurka Dąbrowskiego o symbolicznej godzinie 11:11 próbując włączyć się we wspólny śpiew.

Dzień Dziewczynek

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek ustanowiony został w 2011 roku przez Zgromadzenie Narodowe ONZ i obchodzone jest rokrocznie 11 października. Dziewczynki w naszej grupie  otrzymały w tym dniu miłe niespodzianki – medale i korony, które upamiętniły wspólną zabawę i zaakcentowały wyjątkowość tego dnia.

Dzień Chłopaka

30 września chłopcy mieli swoje święto o czym świadczą pamiątkowe medale, dyplomy  i laurki wykonane własnoręcznie przez dziewczynki. To był dzień pełen wrażeń, dobrej zabawy i radości.

Dary sadu

W tym tygodniu dzieci wielozmysłowo poznawały dary jesieni z sadu, które osobiście dostarczyły do przedszkola. W sali zrobiło się kolorowo i apetycznie. Dziękujemy Rodzicom przedszkolaków za zaangażowanie!

Dzień Przedszkolaka

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Radość, śpiew i muzyka towarzyszyły dzieciom w tym wyjątkowym dniu.

JESIEŃ W SADZIE

Proszę, by każde dziecko przyniosło do przedszkola 1 owoc – jabłko, gruszkę lub śliwkę do kącika przyrody. Owoce wykorzystamy również w czasie zajęć. Będziemy uczyć się klasyfikować, porównywać wielkości, nazywać kolory, sprawdzać co mają w środku… a także smakować😊.