PAŹDZIERNIK

Tematyka tygodniowa:

  1. Jabłka, śliwki i morele, w sadzie jest owoców wiele
  2. Witaminy hop! do brzuszka, i marchewka i pietruszka
  3. Liście malowane- pod drzewami rozsypane
  4. Las szumi jesiennie, już robi się sennie
  5. Parasole czas wyciągać, jesień w pełni, deszcz nadciąga . Zamierzenia wychowawczo- dydaktyczne: – zapoznanie z miejscem pochodzenia owoców- sadem – kojarzenie owoców z drzewami, na których rosną – poznawanie różnych sposobów przechowywania i spożywania owoców – rozpoznawanie i nazywanie warzyw – rozwijanie zainteresowań plastycznych – wyrażanie muzyki ruchem – porównywane wielkości przedmiotów -dostrzeganie zmian zachodzących w najbliższym otoczeniu – zwrócenie uwagi na specyficzny koloryt jesieni i bogactwo owoców parkowych i leśnych – dostrzeganie różnorodności kształtów i kolorów liści – bliższe poznanie wybranych mieszkańców lasu i ich jesiennych zwyczajów – prowadzenie obserwacji przyrodniczych- mgliste poranki, chłodne dni, wczesny zmrok – rozumienie potrzeby ubierania się stosownie do panujących warunków pogodowych