Wakacje

Dziś nasze spotkanie rozpoczniemy od zagadki:

Kto mi powie, jaki to czas
Gdy przedszkole idzie w las.
Mama z Tatą w piłkę grają
I wszyscy się opalają.
W tym magicznym czasie,
Grzyby rosną w lesie.
Woda ciepła w morzu
W górach też nie gorzej.
Lubię taki czas,
Mogę długo spać. Kto mi powie,
Jak ten czas się zowie?

Oczywiście, że tym beztroskim czasem, który właśnie nastał, są WAKACJE. Zapraszamy Was zatem do „Przedszkolnych wspomnień” 🙂

Zastanówcie się i spróbujcie odpowiedzieć rodzicom na poniższe pytania:

–       Co najbardziej utkwiło Ci w pamięci z tego roku przedszkolnego, który minął?

–       Z kim najbardziej lubiłeś się bawić?

–       Czym lubiłeś się bawić?

–       Co ci się nie podobało?

Pamiętajcie Kreciki, by gimnastykować swój języczek, nawet pomimo wakacji. To ważne 😉

Języczek wędrowniczek przyjechał na wakacje nad morze. Bardzo się zdziwił, gdyż po raz pierwszy w życiu je zobaczył (dzieci wysuwają wargi do przodu: oooo). Nie spodziewał się, że jest takie duże (dzieci wysuwają język do góry, w stronę nosa, a potem do dołu, w stronę brody) i takie szerokie (dzieci przesuwają język od jednego do drugiego kącika ust). Wskoczył do wody i przeskakiwał przez fale (dzieci przesuwają język od górnych do dolnych zębów). Zobaczył wśród nich pływające rybki (dzieci wysuwają wargi mocno do przodu). Potem rozłożył sobie kocyk (dzieci wędrują językiem po podniebieniu od górnych zębów w stronę gardła) i leżał nieruchomo (dzieci kładą język na dole jamy ustnej, czubek i boki języka dotykają dolnych zębów). Później poszedł grać w siatkówkę plażową (dzieci odbijają czubek języka w różnych miejscach od podniebienia).

A teraz zapraszamy Was do rodzinnych rozgrywek planszowych 😉 Jedna z propozycji poniżej. Zachęcamy dziecko, by samo wybrało pola bonusy lub pułapki. Sprobujcie też sami wymyślić zasady gry np. 2 pola w przód, 1 kolejka postoju itp.

ZADANIE

Chętne dzieci zachęcamy do pokolorowania, wycięcia i złożenia poniższych części żaglówki. Powodzenia!