Wszystkie dzieci nasze są!

Dzisiaj zaczynamy cykl tematów związanych z dziećmi z całego świata.

Na początek wsłuchajcie się w piosenkę M. Jeżowskiej pt. ,,Wszystkie dzieci nasze są”:

Piosenka opowiada o dzieciach z różnych stron świata. Wiemy, że naszą ojczyzną jest Polska, ale istnieje na świecie jeszcze bardzo dużo innych krajów. W każdym z nich mieszkają dzieci takie jak wy 🙂

Mogą się trochę różnić wyglądem i językiem, ale są to dzieci tak samo jak wy. One też lubią się bawić, słuchać bajek czytanych przez mamę czy spotykać z przyjaciółmi.

Spójrz teraz na obrazek powyżej.

• Co on przedstawia?
  • Co jest w środku obrazka?
  • Dlaczego dzieci stoją na Ziemi?
  • Jak myślisz dlaczego dzieci trzymają się za ręce?

Dzieci przedstawione na obrazku symbolizują przyjaźń. Nie ważny jest język, którym mówią i to jak wyglądają, liczy się to, że wszystkie są dziećmi. Pomimo różnic mogą się one przyjaźnić i bawić ze sobą.

Zadanie:

Na obrazku widzimy jak wygląda jedna z wsi w odległym kraju o nazwie Chile. Zwróćcie uwagę na wygląd domów oraz osób, które tam mieszkają. Czy u nas w Polsce jest tak samo?

Teraz wytęż swoje oczy. Przyjrzyj się obrazkom i powiedz czym one się różnią. Zaznacz w kółeczko te różnice.

W karcie pracy proszą o znalezienie 8 różnic, jednak my zalecamy, aby zmniejszyć zakres do 5.