Zadanie na dziś- Kreciki

Witajcie!

Dziś zaczynamy nasze spotkanie od rymowanki pt.: „Paluszkowa rodzina” (podczas powtarzania rymowanki pokazujemy kolejno paluszki prawej dłoni, zaczynając od kciuka)

To dziadek- ze mną majsterkuje (kciuk)

To babcia- lody mi kupuje (palec wskazujący)

To tata- w piłkę ze mną gra (palec środkowy)

To mama- czyta mi do ucha (palec serdeczny)

To ja- różnych bajek słucham (mały)

Z ilu osób składała się ta paluszkowa rodzinka? Potrafisz wymienić jej wszystkich członków? A z ilu osób składa się twoja rodzina? Co najczęściej robisz ze swoją mamą, co z tatą a co wspólnie z obojgiem?

W jaki sposób można zwrócić się do mamy i taty? (mamusia, tatuś, mamcia, mamunia, tatulinek, tatusiek, tatko itp.)

Teraz zachęcamy Was do „Rodzinnych zagadek sensorycznych”

Rodzic wkłada do pudełka np. po butach lub worka na śmieci różne przedmioty: szminka, wałek do ciasta, okulary, klucze, krawat, lakier do paznokci, śrubokręt, zegarek ( w zależności co ma w domu). Dziecko dotyka różnych przedmiotów i stara się po dotyku odgadnąć co to jest i do kogo to należy (mamy czy taty).

Czas na ćwiczenia warg:

„Uśmiech dla mamy”- uśmiechamy się szeroko, pokazujemy ząbki.

„Uśmiech dla taty”- uśmiechamy się szeroko, ale nie pokazujemy ząbków, wargi złączone.

„Całusy dla mamy”- posyłamy dużo buziaczków.

„Całusy dla taty”- posyłamy jednego dłuuugiego całusa.

*Każde z ćwiczeń powtarzamy kilka razy.

ZADANIE

Do zadania potrzebne będą klocki w różnych kolorach. Niech dziecko posegreguje je kolorami.

Spróbujcie ułożyć z nich proste układy rytmiczne np.

czerwony, zielony, czerwony, zielony, czerwony, zielony….

2 niebieskie, 1 żółty, 2 niebieskie, 1 żółty, 2 niebieskie, 1 żółty….

Zwróć uwagę, czy dziecko dostrzega rytmiczność w ułożonym materiale, czy też dokłada klocki przypadkowo. Jeżeli ma problem z zadaniem, ćwicz tę umiejętność przez kolejne dni. Pamiętaj, że trening czyni mistrzem!

Jeżeli dziecko dobrze sobie poradziło z tym zadaniem, zachęć je do wykonania poniższej karty pracy 😉

Link do pobrania karty pracy: http://p.calameoassets.com/180416115222-e17f8bcd3a651a26d04d63770ade6317/p82.jpg

Miłego weekendu! 🙂