Gr. VI Zadanie nr 45

Gr. VI Zadanie nr 45

Czas na piknik – 27.05.2020 r.

Czas na piknik – zabawa doskonaląca koncentrację i spostrzegawczość.

Cele ogólne: rozwijanie spostrzegawczości, dzielenie wyrazów na sylaby, określanie głosek w nagłosie i wygłosie wyrazów.

Rodzic prezentuje dziecku ilustrację „Czas na piknik”. Dziecko opowiada, gdzie wybrała się rodzina i jak spędza czas. Następnie rodzic układa przed dzieckiem sześć kartoników (może być ich mniej/więcej, wszystko zależy od możliwości dziecka). Dziecko uważnie się im przygląda i nazywa rzeczy przedstawione na obrazkach, dzieli ich nazwy na sylaby, określa głoski w nagłosie (na początku) i w wygłosie (na końcu) wyrazów.

Ważne, by głoski wymawiać krótko np.  „m” a nie  „em”,  „b” a nie „be”.
Potem obrazki zostają zabrane, a ochotnik próbuje wymienić wszystkie rzeczy, które się na nich pojawiły. Gdy mu się to uda odszukuje te przedmioty na ilustracji „Czas na piknik”. Zabawa trwa do wyczerpania kartoników.