Rodzina to super drużyna

Witamy wszystkie dzieci po weekendzie. W tym tygodniu proponujemy Wam zabawy i ćwiczenia o tematyce rodzinnej.

Na początek poproś, by dziecko opowiedziało o tym, co widzi na poniższych obrazkach. Zachęć, by nazwało widziane osoby oraz stan ich pokrewieństwa: mama, tata, córka. Zapytaj, czy wie, jak można nazwać wszystkie te osoby jednym wyrazem (rodzina).

Wspólnie wymieńcie członków Waszej najbliższej rodziny. Zastanówcie się także nad tym, jakie zadania i obowiązki należą do każdego z Was.

Zachęć dziecko do wykonania poniższej karty pracy. Wskaż, że każde dziecko a nawet dorosły ma rodziców a oni swoich. Zadanie polega na pokolorowaniu obrazka i nazwaniu poszczególnych członków rodziny.

Zachęcamy także do zagrania w grę planszową, dzięki której dowiecie się o sobie nawzajem czegoś więcej 😉 Potrzebne będą tylko: kostka do gry, pionki i oczywiście szczere chęci 😉 Gra do pobrania tutaj:

https://smallsteps.pl/materialy-do-pracy/poznajmy-sie-blizej-material-pracy-dziecmi/#.XsrDNWgzaUk