Gr. VI Zadanie nr 42

Gr. VI Zadanie nr 42

Bingo biedronkowe – gra matematyczna – 22.05.2020 r.

Cel główny: doskonalenie kompetencji matematycznych.

Pomoce: plansze z sylwetami biedronek wydrukowane na czerwonych arkuszach; kartoniki z cyframi.

Dziecko z rodzicem siedzą naprzeciwko siebie. Każdy ma przed sobą planszę z sześcioma biedronkami. Przed nimi leżą odwrócone do góry nogami kartoniki z cyframi od 0 do 7 (wymieszane dwa zestawy). Uczestnicy gry odkrywają po kolei kartoniki i jeśli na swojej planszy zobaczą biedronkę z pasującą liczbą kropek, zakrywają ją kartonikiem. Wygrywa osoba, która jako pierwsza zasłoni wszystkie biedronki, mówiąc Biedroneczki są w kropeczki!
Życzymy radości ze wspólnej zabawy😊

Jeżeli odebrali Państwo karty pracy z przedszkola to dzieci wykonują dziś zadanie na str. 6, „Pięciolatek. Tropiciele” cz. 4.