Trudne emocje- Kreciki

Dziś króciutkie opowiadanie o ważnej sprawie 😉

„W pewnym królestwie mieszkała mała królewna, która ciągle na wszystko się złościła. Nie podobały jej się sukienki, nowe zabawki, jedzenie było dla niej okropne. Często tupała nogami i grymasiła. Nikt nie chciał się z nią bawić. Nawet jej własny kot uciekał od niej. Pewnego razu królewna zobaczyła pięknego motyla, który usiadł jej na ramieniu i powiedział: „Królewno, widzę, że jesteś smutna. Co się stało?” Królewna opowiedziała mu, że wszystko ją złości. Motylek wysłuchał królewnę i powiedział: „Wiesz, trzeba coś z tą złością zrobić. Zastanówmy się razem, co…?”
– Kto występuje w opowiadaniu?
– Jaki problem miała królewna? – Czy ze swoją złością czuła się dobrze?
– Kto postanowił jej pomóc? Jakie rady mógł jej dać?

RODZICU! Wytłumacz swojemu dziecku, że każdy z nas czasem się złości i nic w tym złego. Wskaż, że takim emocjom można jednak zaradzić: można opowiedzieć komuś o swojej złości; narysować ją; tupać; głośno krzyczeć w pomieszczeniu, gdzie nikomu nie przeszkadzamy; ulepić coś z plasteliny; głęboko oddychać; zmiąć lub podrzeć gazetę, poćwiczyć, wyjść na spacer z rodzicami, przytulić się do swojej przytulanki itp. Zachęcajcie do tego, aby dziecko nie tłumiło w sobie takich emocji. Wysłuchajcie i wskażcie możliwe rozwiązania, które pomogą dziecku zapanować nad trudnymi emocjami. Nie lekceważcie tego, co się z nim dzieje. To w dużej mierze od Was zależy, jaki mechanizm walki ze złością w sobie uruchomi. Bądźcie dla swoich dzieci dobrym przykładem 😉


ZADANIE

Poniżej prezentujemy obrazki, które należy porozcinać, odpowiednio do siebie dopasować a następnie pokolorować. Do wyboru jedna z dwóch kart pracy 😉 Życzymy Wam wspaniałego dnia przepełnionego dobrymi emocjami 🙂