Nasze emocje

Dziś zachęcamy Was do zabawy z lusterkiem. Usiądźcie wygodnie i spróbujcie pokazać w nim kilka emocji, z którymi mamy do czynienia na co dzień: radość, smutek, gniew, strach i zdziwienie. Zastanówcie się, która z nich podobała Wam się najbardziej. Podejrzewamy, że była to radość!!! 😉 W jakich sytuacjach ona występuje? Kiedy Wy jesteście najbardziej radośni?

Teraz spójrzcie na twarze poniższych dzieci. Czy potraficie rozpoznać, co one mogą czuć?

Brawo! Umiejętność rozpoznawania emocji u siebie i innych, pozwala nam lepiej funkcjonować w życiu codziennym, dlatego warto o nich mówić i co ważne nauczyć się skutecznie radzić z tymi, które są dla nas kłopotliwe 😉

ZADANIE Narysujcie dziś to, co sprawia, że jesteście weseli 😉 Koniecznie opowiedzcie o swoim obrazku mamie lub tacie.

A teraz coś, co sprawi, że Wasz dzień stanie się jeszcze przyjemniejszy… Miłego dnia Kreciki! 😉