Babeczka wielkanocna

Dzisiaj proponujemy upieczenie babeczki wielkanocnej.

Najpierw proponujemy pobawić się z rodzicami w zabawę Pieczemy ciasto.

Zaproponujcie rodzicom wspólne pieczenie ciasta na niby. Siadacie z rodzicem naprzeciw siebie. Wyobrażacie sobie, że trzymacie w rękach miskę, w której będziecie mieszały poszczególne składniki ciasta, i kolejno naśladujecie gesty rodzica. Ucieranie mąki z masłem, otrzepywanie rąk z mąki, wycieranie o fartuszek, wbijanie czterech jajek – sięganie prawą ręką za lewe ramię, hop – uderzenie o ramię, stuk – rozbicie, chlup – wrzucenie jajka do miski, siup – wyrzucenie skorupki przez prawe ramię -zmiana ręki.wyrabianie rękami, wałkowanie, dodawanie rodzynek, wkładanie do foremki i pieczenie. Potem – wąchanie upieczonego ciasta i jedzenie.

2. Możecie porozmawić z rodzicami na temat świątecznych ciast. − Jakie ciasta znajdują się na stołach w waszych domach w czasie Wielkanocy? − Które ciasta lubicie najbardziej?

Zapoznanie ze sposobem wykonania babeczki: Pokaz potrzebnych składników, spróbujcie je nazwać: mąka pszenna, mąka ziemniaczana, jajka, masło, cukier, proszek do pieczenia, zapach cytrynowy, olej.

Przepis na ucierane babeczki Składniki 3 jajka 1 kostka masła 1 szklanka cukru 1 łyżka proszku do pieczenia ½ szklanki mąki ziemniaczanej 1 szklanka mąki pszennej zapach cytrynowy olej do smarowania foremek Z tej porcji wychodzi około 20 małych babeczek lub jedna duża babka Sposób wykonania Jajka utrzeć za pomocą miksera z cukrem na puszystą masę. Wsypać proszek do pieczenia, dodać pół zapachu cytrynowego, zalać roztopionym, gorącym masłem, a następnie dodać pozostałe składniki i zmiksować. Wylać do foremek wysmarowanych olejem. Piec około 20 minut w piekarniku nagrzanym do 150 stopni. Po wyjęciu z piekarnika położyć na wilgotnej ściereczce, a potem wyjąć z foremek i wystudzić.

Możecie ozdobić wystudzone babeczki z wykorzystaniem polewy czekoladowej, lukru w różnych kolorach, posypki cukrowej (możecie oczywiście wykorzystać to co macie w domach)

Smacznego 🙂