Wielkanoc tuż, tuż

Piosenka „Pisanki” K. Różecka

1.Pisanki, pisanki, jajka malowane
nie ma Wielkanocy, bez barwnych pisanek.
Pisanki, pisanki, jajka kolorowe
na nich malowane bajki pisankowe.
2.Na jednej kogucik, a na drugiej słońce
Śmieją się na trzeciej laleczki tańczące
Na czwartej kwiatuszki, a na piątej gwiazdki
Na każdej pisance, barwne opowiastki. Link do piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=OTPObfVuHCY

A teraz trochę matematyki

Rodzic wraz z dzieckiem obrazuje pisanki, które wystąpiły w piosence ( na pisankach znajduje się: kogucik, słońce, laleczki, kwiatuszki, gwiazdki).  Dodatkowo możemy wyciąć nasze pisanki i układać je w dowolny sposób.  Następnie pytamy dziecko, co przedstawia pierwsza, druga…, piąta pisanka? Na której pisance jest słonko, na której gwiazdki?

Karta pracy- doskonalenie przeliczania i porównywania zbiorów.