Gr. VI Zadanie nr 10

Gr. VI Zadanie nr 10

„Smakołyki dla Połykacza Liter” 3.04.2020 r.

Cel: utrwalanie wyglądu i nazw liter  w trakcie wesołej zabawy

Pomoce: Połykacz Liter wykonany z pudełka po butach, kartoniki z literami z zabawy „Smakowite litery”.
Rodzic rozkłada na dywanie w różnych miejscach kilka par liter (taką samą wielką i małą literę). Połykacza z pudełka po butach sadza na stoliku i wita się z dzieckiem wcielając się w postać Połykacza.
Manipulując Połykaczem, mówi np. Mam ochotę na wielką literę o smaku pomidora. Dziecko szuka  podnosi ją i karmi nią Połykacza Liter, mówiąc: To jest wielka litera „P”. Smakuje jak pomidor.

Wskazówka: Rodzic powinien wydawać śmieszne odgłosy i utrwalać przy okazji prawidłowe brzmienie liter, np. Mniam, mniam! Ale smaczna jest ta litera „p”. Smakuje jak pomidory. Wymawianie na głos „smaków” liter i nazw produktów zaczynających się na daną literę pozwala dziecku osłuchać się z brzmieniem głoski w wyrazach.