Gdy skorupka jajka pęka.

1.Rozwiązywanie zagadki :

Gdy skorupka pęka, wychodzi z jajeczka. Wygląda jak żółta puszysta kuleczka. (kurczak)                                
2. Opisywanie kurczaka za pomocą określeń przymiotnikowych np. miękki, żółty, puszysty. Następnie można dziecku zadać pytania: Co je kurczak? Ile ma nóg? Jaki dźwięk wydaje? Co robi kiedy się boi ?( przydałaby się maskotka kurczaka lub obrazek ) 3. Umieszczanie sylwety kurczaka według instrukcji słownej. Dziecko porusza się w rytm nagrania muzyki. Na przerwę w muzyce układa sylwetę według poleceń : połóż przed sobą, za sobą, obok siebie, między nogami, trzymaj w prawej ręce, w lewej ręce , obok lewej nogi, obok prawej nogi                                                     4. Dokładamy obrazek kury i prosimy ,aby dziecko opisało różnice w wyglądzie kury i kurczątka. Następnie pokazujemy obrazek koguta i próbujemy znaleźć różnice w wyglądzie kury i koguta. Dodatkowo można zapytać; kto jest największy?, kto najmniejszy ? 5. Zabawa ruchowo- naśladowcza : dziecko porusza się w rytmie muzyki. Zatrzymujemy muzykę i mówimy kura, wtedy dziecko naśladuje głos kury-gdacze , kogut – pieje, kurczątko- piszczy. Milej zabawy !