Górnicze skarby

29 listopada wpadliśmy z wizytą do Centrum Edukacji Regionalnej w Osinach. Byliśmy tam pierwszy raz i jesteśmy pewni, że nie ostatni, bo było warto! Mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach pt.: „Górnicze skarby”. Jak sama nazwa wskazuje zgłębialiśmy wiedzę nt. węgla kamiennego i wszystkiego, co ma z nim jakikolwiek związek. Osobiście poznaliśmy też sympatycznego Skarbnika pomieszkującego w najsłynniejszej mini kopalni w Osinach 😉 Obejrzeliśmy fajne przedstawienie o myszce i górniku a potem podwinęliśmy rękawy i… zrobiliśmy własną papierową pamiątkę (myszkę), którą zabraliśmy ze sobą do przedszkola. Naprawdę sporo emocji temu wszystkiemu towarzyszyło! Jedno jest pewne, po tych zajęciach przewożenie wagonika z węglem i smarowanie chleba smalcem nie stanowi dla nas już żadnej trudności 😉 Poniżej kilka pamiątkowych zdjęć z tego wydarzenia.

rbt
rbt
rbt
rbt