postheadericon Z wizytą u strażaków

23 maja odwiedziliśmy Powiatową Komendę Straży Pożarnej w Żorach. Już tam kiedyś byliśmy, ale to było naprawdę dawno 😉 Zresztą zarówno wtedy jak i tym razem wrażeń nam nie brakowało 🙂 Nasz przewodnik pokazał nam centrum dowodzenia tzw. bazę strażacką, bez której tak naprawdę żadna akcja ratunkowa nie miałaby swojego początku. Okazało się, że osoba nią zarządzająca- pan dyspozytor ma w niej oprócz masy przycisków i monitorów, naprawdę pełne ręce roboty.  Następnie dotarliśmy do najbardziej wyczekiwanego miejsca, szczególnie przez naszych chłopców- garażu z wozami strażackimi 🙂 Poznaliśmy tam ich wyposażenie od podwozia po wysięgnik 😉 Naprawdę sporo w nich różnych potrzebnych rzeczy… Ale wiecie co? Najfajniejsze było jednak testowanie węża strażackiego 😉 Na szczęście w bezpiecznych warunkach! Z wycieczki wróciliśmy z przekonaniem, że praca strażaka wymaga wielkiego poświęcenia i odwagi! Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej  na temat naszej wycieczki, to jak zwykle odsyłamy was  do naszej krasnalkowej galerii 😉

Comments are closed.