postheadericon Akademia Małego Naukowca

Dziś gościliśmy w przedszkolu panią profesor Szkiełko… Przybyła do nas z wizytą wyjaśnienia zjawiska pola magnetycznego 😉 Zajęcia bardzo nam się podobały, zwłaszcza, że mogliśmy sami eksperymentować i wyciągać wnioski, które pod okiem specjalisty usystematyzowały naszą wiedzę z dziedziny… fizyki 🙂 Może to zabrzmi górnolotnie, ale rzeczywiście, jak na prawdziwych przedszkolaków przystało, nam przecież żadna dziedzina nie obca 😉 Największym zainteresowaniem cieszyły się opiłki metalu, które podczas bezpośredniego kontaktu z magnesem przybierały postać tańczącego jeża 😉 Wspaniale, że mogliśmy zobaczyć to na własne oczy 😉

Tylko spójrzcie na nasze dzisiejsze konstrukcje… Każda inna, każda wyjątkowa… Metal do magnesu i dobra zabawa zapewniona!

 

Comments are closed.