postheadericon Krasnale w krainie emocji- MĘDREK

9 czerwca w naszym  przedszkolu gościliśmy mamusie Kuby, Kalinki i Michasi  oraz tatusia Kamilki 😉 Przybyli do nas z misją zainscenizowania wiersza J. Brzechwy pt.: „Sowa”. Wspólnie z naszymi ekspertami zastanawialiśmy się na tym, skąd krasnal Mędrek ma tak rozległą wiedzę? Oczywiście odpowiedź jest już dla nas bardzo prosta- czyta dużo książek 😉 Podczas zajęć dzieci dowiedziały się m.in. tego, że należy je czytać przy odpowiednim oświetleniu tzn. najlepiej w ciągu dnia, by nadto nie przemęczać oczu. Oprócz tego miały okazję wesoło się pobawić z kolegami, rozwiązywały zagadki przyrodnicze oraz wspólnie z naszymi gośćmi wykonały własne książeczki, o treści których zadecydują same dzieci 😉 Mamy nadzieję, że nasze krasnale będą wiernie naśladować krasnala Mędrka i pokochają książeczki tak jak on. Życzymy im zatem, by zawsze z pasją je oglądały, a w kolejnych latach edukacji czytały. W końcu jak głosi stare przysłowie: „Kto dużo czyta, ten wiele wie 😉 Zajęcia dostarczyły dzieciom mnóstwa pozytywnych emocji, za co serdecznie dziękujemy wszystkim osobom w nie zaangażowanym! DZIĘKUJEMY za poświęcony czas, wykonane stroje, cudowne dekoracje i wyuczone teksty. Byliście wspaniali!

Comments are closed.