postheadericon Wspomnienia z wycieczki

Wczoraj wraz z grupą Muchomorków odwiedziliśmy „Śląski Ogród Botaniczny” w Mikołowie. Wycieczkę zgodnie zaliczamy do jednych z bardziej udanych 😉 A to wszystko za sprawą lornetek i wskazówek, które tam na nas czekały! Ale wszystko po kolei. Jak się łatwo domyślić podróżowaliśmy autobusem, bo niestety nawet największy rodzinny samochód, by nas wszystkich nie pomieścił! W każdym razie przejażdżka do miejsca docelowego upłynęła nam pod znakiem niezwykle emocjonujących rozmów z sąsiadami, które trzeba jednak było szybko porzucić, dla misji odkrywania wielkiego świata 😉 Na miejscu czekał na nas pan przewodnik Łukasz, z którym po zaopatrzeniu w sprzęt terenowy (lornetki) wyruszyliśmy na wyprawę w nieznane 😉 Wiedzieliśmy tylko tyle, że Smok Przyrodnik zostawił dla nas wskazówki, dzięki którym mieliśmy poznać to póki co obce dla nas miejsce. Z każdym krokiem okazało się ono być bardzo przyjazne i niezwykle ciekawe, ponieważ podczas wędrówki musieliśmy wykonać wiele fantastycznych zadań! Poznaliśmy też wiele ciekawych gatunków roślin i zwierząt m.in. szpaka, który na naszych oczach przyfrunął do swojej budki lęgowej. Podobno to widok niecodzienny przy tak licznej gromadce wędrowców! Udało nam się także wypatrzyć rodzinkę ślimaków oraz krzaczki poziomek czy tarniny, które o tej porze roku są obsypane są pięknymi kwiatami. Dowiedzieliśmy się także w jaki sposób powstaje miód oraz kto i w jakim celu obgryza leśne szyszki 😉 Było też coś dla tych, którzy uwielbiają widoki niecodzienne- wielki kamieniołom, który istnieje w tym miejscu od wielu, wielu lat. Wyprawa okazała się tak interesująca, że żal nam było opuszczać to mało znane miejsce. Na całe szczęście pozostały nam jeszcze wspomnienia i emocje,  o których z pewnością opowiemy naszym bliskim 😉 P.S. Zdjęcia z wycieczki już wkrótce!

DSC_4751

Comments are closed.