postheadericon Wycieczka do Mikołowa

P1010831 (1024x768)

Dzisiaj Muchomorki były na wycieczce! Wędrowaliśmy razem z panią Weroniką ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie tropem Smoka Przyrodnika. Każdy mały tropiciel otrzymał lornetkę, dzięki której mogliśmy obserwować przyrodę i odnajdywać ślady Smoka Przyrodnika. Na samym początku, tuż obok wapiennika (specjalnego pieca do wypalania wapiennych kamieni), wyjrzała ze swojej budki lęgowej sikorka. Pani Weronika powiedziała, że dzięki temu, że jesteśmy tak cichutko, ptaszek się nie spłoszył. Byliśmy naprawdę baaaardzo grzeczni w czasie tej wyprawy. Wiemy, jak należy zachować się w lesie. Smok Przyrodnik w różnych zakątkach zostawił dla nas ciekawe eksponaty i zadania do wykonania. W czasie wykonywania tych zadań poznaliśmy wiele ciekawostek z życia przyrody. Dowiedzieliśmy się, jak powstaje miód, kto lubi szyszki, dlaczego na niektórych kamieniach są odbite muszelki… obserwowaliśmy rośliny i ptaki, zobaczyliśmy też kamieniołom.  Na pewno chętnie opowiemy o tym swoim bliskim:) 

Comments are closed.