„Gdy skorupka jajka pęka…”

Zajęcia na dzień: 03.04.2020 1.„Od jajka do kury”(zajęcia przyrodnicze) – opowiadanie na podstawie obrazków o stadiach rozwojowych kury. Układanie obrazków wg kolejności wydarzeń. Rodzic przedstawia dziecku etapy rozwoju kurczaka. Czyta tekst a dziecko wskazuje obrazki pasujące do przeczytanego tekstu. – Była sobie kura – ta kura zniosła 3 jajka i zaczęła je wysiadywać – z … Czytaj dalej„Gdy skorupka jajka pęka…”

Rysowany wierszyk- Zajączek

Dziś proponujemy Wam rozwiązanie zagadki p. Agnieszki 😉


Może teraz Wy spróbujecie narysować tego zajączka? Poproście mamę, tatę lub starsze rodzeństwo, by Wam ten wierszyk przeczytali raz jeszcze. Weźcie kartkę, coś do rysowania i do dzieła!!!

Rysowany wierszyk „Zajączek”

Najpierw koło, pod nim pół koła.

O… Tego kogoś jest już połowa!

Na kole dwa serdelki- to słuchy,

żeby ten ktoś nie był głuchy.

Z tyłu kuleczka-

to jego kiteczka.

Skoki to małe serdelki,

bo ten ktoś jest niewielki.

Jeszcze wąsy, oczka i nos.

Smutny był zimą jego los!

Dam ci marchewkę, no może dwie,

Zajączku, proszę najedz się!

Prawda, że to nie było trudne? A może dorysujecie jeszcze trawę, słoneczko, chmurki i kolorowe jajeczka w koszyczku? Teraz zrobiło się już naprawdę świątecznie dzięki Waszemu obrazkowi 🙂

Czy wiecie jak poruszają się zajączki? Wiemy, wiemy… Potraficie! Zdradzimy Wam w sekrecie, że przy tej piosence nie sposób nie chcieć, choć na chwilkę stać się jednym z nich 😉
https://www.youtube.com/watch?v=wHBttUjMPHc

Praca plastyczna ,,Bocian”

Ciesząc się wiosną zachęcamy do wykonania bociana z papieru. Potrzebne będą: dwie kartki: czerwona i biała, nożyczki, klej. Na stronie:  http://krokotak.com/2018/03/paper-stork/  znajdują się szablony do wydrukowania i wycięcia. Następnie według instrukcji łączymy elementy. Gotowego bociana możemy powiesić na oknie, szafie, lodówce dla ozdoby.