Zachęcamy do lektury

Poradnik za pomocą autentycznych historii oraz komiksów dostarcza wielu praktycznych narzędzi i wskazówek, jak się komunikować, rozmawiać oraz rozwiązywać trudne sytuacje, nie ignorując przy tym potrzeb dziecka ani swoich.

Drodzy Rodzice!

W związku z zamknięciem przedszkoli proponujemy państwu kilka propozycji zabaw w jakie możecie państwo pobawić się z waszymi dziećmi Możecie lepić z masy solnej, plasteliny, malować farbami, kredkami, rękami, robić wycinanki z papieru kolorowego i wiele innych. Generalnie do takich zabaw możecie wykorzystać mnóstwo rzeczy, które są w domu. Np. makaron będzie idealny na biżuterię, … Czytaj dalejDrodzy Rodzice!

Masy sensoryczne

MASA SOLNA – Możemy z nią zrobić chyba wszystko! Znana od dawien dawna, bardzo ładnie daje się formować. Mieszamy w misce mąkę z solą. Wodę wlewamy powoli, aż do momentu gdy ciasto będzie przypominało ciasto na pizzę. Woda – 250 ml Mąka – 250 g Sól – 125 g CIECZ NIENEWTONOWSKA – Magia ! Przy … Czytaj dalejMasy sensoryczne

Piosenka- ,,Wiosna, wiosenka”

Wiosna, wiosenka w mym sercu piosenka przychodzi po zimie ożywia świat. Świeżym powiewem, słońca iskrzeniem obudź się ziemio – pora już wstać. Ref. Wiosna, wiosna tak piękna, radosna, słoneczna, pachnąca, przyrodą kwitnąca. Wiosna, wiosna tak piękna, radosna. to takie proste, śpiewaj i tańcz. Gdy deszczyk zaskoczy otwórz swe oczy, tęczą na niebie namaluj szlak. Ptaki … Czytaj dalejPiosenka- ,,Wiosna, wiosenka”

Rodzicu czy twoje dziecko jest gotowe pójść do szkoły ?

O dojrzałości szkolnej Rozpoczęcie nauki w szkole to wielkie przeżycie dla dziecka i całej rodziny. Na długo zanim nastąpi ten moment, dorośli zadają sobie pytania, czy ich pociechy poradzą sobie w tej nowej rzeczywistości. Aby dziecko mogło bez trudu dostosować się do nowych obowiązków, powinno osiągnąć pewną dojrzałość, zwaną dojrzałością szkolną. Pamiętać przy tym należy, … Czytaj dalejRodzicu czy twoje dziecko jest gotowe pójść do szkoły ?