Informacja

W związku z nieprzystąpieniem do strajku 2 nauczycieli przedszkole może zapewnić opiekę 25 dzieciom. Rodziców zainteresowanych przyprowadzeniem dziecka do przedszkola prosimy o wcześniejszy kontakt z dyrektorem placówki (ze względu na ograniczoną ilość dostępnych miejsc).

Piosenka „Kukułeczka”

Ku-ku, ku-ku! Precz zimo zła! Już bociek leci, cieszą się dzieci. Wiosna, wiosna  idzie przez świat. 2. Ku-ku, ku-ku! Już kwitnie sad! W gałęziach drzewa już ptaszek śpiewa. Wiosna, wiosna idzie przez świat. 3. Ku-ku, ku-ku! Już ciepły wiatr. Zatańczmy w koło, bo nam wesoło. Wiosna, wiosna idzie przez świat.

Zabawa paluszkowa

Tu jest grota. /pokazujemy zaciśniętą piąstkę/ W środku miś. /chowamy kciuk do piąstki/ Proszę, misiu na dwór wyjdź! /stukamy dłonią w podłogę/ O! Wyszedł miś. /wysuwamy kciuk/

Młynek

1.Kręć się młynku x2 tu i tam x2 a my będziemy klaskać raz dwa trzy. 2. Wiej wietrzyku x2 fiu fiu fiu x2 a my będziemy klaskać raz, dwa, trzy. 3. Sio uciekaj gruba mucho, sio sio sio x2 a my będziemy klaskać raz dwa trzy

Zając

Nasz szaraczek zając przykicał w Wielkanoc. Długie uszka, uszka miał i koszyczek pełen jaj. 2. Spytał: gdzie jest kurka co ma złote piórka? I poprosił: – Kurko ma, daj mi jajka, jajka dwa. 3. Kurka pomyślała i tak powiedziała: „ Nie dam jajek, nie dam ci, bo kurczaczków braknie mi”.