Przedszkolna samba…czyli o zwierzętach egzotycznych

I. Brazylijska dżungla, tropikalny gąszcz,płynie Amazonka a w niej wielki wąż.Tańczy kondor z anakondą, prosi ara jaguara.Tylko lama tańczy sama, z kuguarem zła to para. Ref.:Tańczmy sambę wszyscy razem w kole,brazylijską sambę tańczy całe przedszkole. (bis) II. Brazylijska dżungla, tropikalny las.Brazylijska samba niech rozgrzewa nas.Tańczy kondor z anakondą, prosi ara jaguara.Tylko lama tańczy sama, z kuguarem zła to para. Ref.:Tańczmy sambę…

„Wiosna”

1. Promyk słońca wyjrzał zza chmury    I zobaczył świat szarobury.    I pomyślał : Kto tu pomoże?    Świat taki szary być nie może.  Ref:    Kto obudzi pąki kwiatów? (wiosna)          Kto pokaże gniazda ptakom ? ( wiosna)          Kto wygoni misia z nory? ( wiosna )          Zazieleni pola, bory? ( wiosna )2. Promyk słońca spotkał wiosenkę    I … Czytaj dalej„Wiosna”

,, Wiosna w błękitnej sukience”

1 . Wiosna w błękitnej sukience     Bierze krokusy na ręce    Wykąpie je w rosie świeżej     I w nowe płatki ubierze Ref.  Wiosna buja w obłokach       Wiosna płynie wysoko       Wiosna chodzi po drzewach       Wiosna piosenki śpiewa 2. Potem z rozwianym warkoczem    Niebem powoli gdzieś kroczy    Wysyła promyki słońca    I wiersze pisze bez końca Ref. … Czytaj dalej,, Wiosna w błękitnej sukience”

Pierwszy dzień wiosny

21 marca, w czwartek rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Misiaki na spacerze szukały pierwszych jej oznak. Znalazły krokusy, przebiśniegi, usłyszały szczebioczące ptaki i zgodnie określiły, że Pani Wiosna jest już z nami. Po powrocie do przedszkola szybko zabrały się za prace ogrodnicze i posadziły kwiaty. Miały bardzo dużo radości.

W cieniu łopianowego liścia

W czwartek 21.03 do przedszkola zawitał teatrzyk. Dzieci oglądały ciekawe przedstawienie pt. ” W cieniu łopianowego liścia”. Dowiedziały się między innymi jak należy zachowywać się w lesie oraz przypomniały sobie podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wszystkim się bardzo podobało.

Spotkanie Żabek z Coffey

W ramach zakończenia akcji pomocy zwierzętom bezdomnym „Nakarm Azorka, pomóż Mruczkowi” po raz kolejny odwiedził nas psi przyjaciel Coffey. Jak zwykle wizyta sprawiła Żabkom wiele radości oraz pozwoliła nam dowiedzieć się jak bezpiecznie bawić się z psem oraz że warto pomagać zwierzętom bezdomnym. Dziękujemy przy okazji za Wasze zaangażowanie w naszą przedszkolną akcję 🙂 Zdjęcia … Czytaj dalejSpotkanie Żabek z Coffey