Archiwum Październik 28th, 2018

postheadericon Piosenka

W ciemnym gęstym lesie, jak opowieść niesie,

mieszkają krasnale: duże, średnie i małe.

Wszystkie wesołe i kolorowe, na głowach maja czapki tęczowe.

Pracując w lesie, pięknie śpiewają, tańczą na palcach,

na dzwoneczkach grają, melodię grają: mi, fa, sol, fa, mi, re, do.

postheadericon Mrówki u Żabek … ?!

Tak, 19 października, najprawdziwsze Mrówki odwiedziły Żabki. Wraz ze swoim opiekunem, który cierpliwie wyjaśniał tajniki życia tych pracowitych owadów.

Podczas spotkania dzieci  poznały zwyczaje i hierarchię mrówek, budowę i strukturę mrowiska, zobaczyły również prawdziwą królową, a także obejrzały świat mrówczymi oczami.

Relacja foto zamieszczona w żabkowej Galerii.

postheadericon Bal u Pani Jesieni

Bal u Pani Jesieni

To był niezapomniany Bal w barwach jesieni.  Trzeba przyznać, że stroje dzieci były bardzo oryginalne i pomysłowe. Chcemy podziękować rodzicom za zaangażowanie w wykonywanie strojów, co było wielkim wyzwaniem.  Podczas balu dzieci miały do wykonania kilka zadań – prowadziliśmy obserwacje badawcze z pomocą lupy, rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy elementy w całość i sprawdzaliśmy nasze wiadomości o tematyce jesiennej. Na koniec były tańce i słodki poczęstunek.

postheadericon Centrum Edukacji Regionalnej w Osinach

Centrum Edukacji Regionalnej w Osinach

Braliśmy udział w zajęciach pt: „Zapasy na zimę”. W trakcie zajęć dzieci poznały jesienne plony, brały czynny udział w kiszeniu kapusty – dowiedziały się jak to kiedyś ludzie kisili kapustę. Uczestniczyliśmy w szeregu zabaw, śpiewaliśmy piosenki a także wykonaliśmy prace plastyczne – „Wesołą kapustę”. Degustowaliśmy smalczyk z chlebkiem  i ciepłą herbatką. Na koniec otrzymaliśmy czasopismo Bajtel.