Kartka z okazji 100 lecia Niepodległości

Misiaki biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Kartka z okazji setnej rocznicy Niepodległości”. Jeśli ktoś ma ciekawą i niezapisaną widokówkę naszego miasta prosimy o  przyniesienie jej do przedszkola. Wspólnie będziemy opisywać historię naszego pięknego miasta, aby wraz z dołączoną kartką wysłać do  różnych przedszkoli w naszym kraju. My również otrzymamy od nich informację zwrotną.

Piosenka ” Sąsiadeczko wiewióreczko)

Sąsiadeczko, wiewióreczko, co masz oczka czarne. Nie bójże się, pokaż w lesie, gdzie masz swą spiżarnię. Wszędzie mam, tu i tam, czego chcecie, to wam dam. Fik – myk! Hyc – hyc! Czego chcecie, to wam da. Sąsiadeczko wiewióreczko, co masz rude łapki, jeśli łaska, sypnij z góry orzeszków do czapki. Dałabym nawet sześć, lecz … Czytaj dalejPiosenka ” Sąsiadeczko wiewióreczko)

Wykopki

W dniu 13.09.2018 dzieci wyruszyły do gospodarstwa rolnego w Rudziczce na WYKOPKI. Po zwiedzeniu wszystkich „zakamarków” ( ogród, sad, pole itp.) zakasaliśmy rękawy i ruszyliśmy do pracy ;). Najpierw próbowaliśmy wykopać ziemniaki za pomocą motyki, lecz marny to był rezultat. Z pomocą przybył gospodarz, który specjalną maszyną i traktorem wykopał nam całe rzędy ziemniaków. My … Czytaj dalejWykopki

Masażyk klepany

Dziś klepiemy się wokoło, żeby było nam wesoło. Od klateczki zaczynamy, tu ramionka swoje mamy. Klaśnij w ręce raz i dwa, każdy palec brata ma. Poklep brzuszek, dojdź do nóżek. Stopy klepią już o siebie i poczułeś się jak  niebie.