Archiwum Wrzesień, 2018

postheadericon Piosenka pt: „Nikt w przedszkolu się nie nudzi”

Nikt w przedszkolu się nie nudzi
Oj, nie, nie! Oj, nie, nie!
Nie grymasi, nie marudzi,
bo tu nam fajnie jest.
Każdy zupkę zje z miseczki
Mniam, mniam, mniam!
I zatańczy do poleczki
Hopsasa! Hopsasa!
Już za ręce się łapiemy
Raz i dwa! Raz i dwa!
I w kółeczku tańcujemy
Oj, dana! Oj, dana!

postheadericon „Pszczółki” w Miasteczku Ruchu Drogowego

We wtorek (18 września) nasze „Pszczółki” odwiedziły Park Cegielnia. Znajduje się tam bogato wyposażone miasteczko ruchu drogowego. Dzieci zapoznały się tu ze znakami drogowymi oraz zasadami działania sygnalizacji świetlnej. Dzieci świetnie sobie poradziły ze wszystkimi zadaniami.

postheadericon Kolorowe światła

postheadericon Biedronki w Miasteczku Ruchu Drogowego

postheadericon PIKNIK NA POWITANIE:):)

W dniu 10.09 2018 Miś Marcyś zaprosił nasza grupę na wspaniały piknik. Kazał nam przyjechać komunikacją miejską do Kleszczowa, gdzie zostawił nam dalsze wskazówki….. Na drzewach, płotach i ogrodzeniach były pozostawione kartki z informacjami jakie niespodzianki nas czekają oraz gdzie należy się dalej kierować. Miś Marcyś poprowadził nas od  Miasteczka Westernowego, dalej brzegiem stawu „Śmieszek”, przez urokliwy las, aż do ogrodu Pani Kornelki. Tam czekały na nas kolejne atrakcje. Dzieci mogły skakać na trampolinie, na skakankach, malować pejzaże na sztalugach malarskich oraz prowadzić spontaniczne obserwacje przyrody. Odbyła się tam również sesja zdjęciowa w stylu retro. Na koniec dzieci zjadły przepyszne kiełbaski z ogniska przygotowane przez tatę Maksia oraz otrzymały od Pani Kornelki własnoręcznie uszyte misie.  Serdecznie dziękujemy wszystkich za pomoc w zorganizowaniu tego radosnego dnia.

postheadericon Ubezpieczenie

Informujemy
Nasze przedszkole, po konsultacji z rodzicami przedstawia możliwość  ubezpieczenia wychowanków od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków na rok szkolny 2018/2019.

Przedstawiamy ofertę Towarzystwa Ubezpieczeniowego InterRisk Vienna Insurance Group reprezentowane przez:
Grzegorz Rydzyński
Multiagencja Silesia Group
44-200  Rybnik, ul. Mikołowska 34,
Biuro czynne poniedziałek – piątek godz. 9:00-17:00;
Tel: 032 42 22 788; 032 42 37 100; 669 091 202;
mail: szkody@silesiagroup.pl

Aby zapoznać się z wybraną ofertą proszę otworzyć załącznik nr 1 – wybrana oferta.

Lista załączników:

Zał. 1 – wybrana oferta
Zał. 2 – Ogólne Warunki Ubezpieczenia
Zał. 3 Postanowienia dodatkowe i odmienne
Zał. 4 – jak zgłosić szkodę
Zał. 5 – druk zgłoszenia

postheadericon Kolorowe światła

1.Do przedszkola co dzień rano, idę przez ulicę z mamą.
Droga wcale nie jest łatwa, bo na skrzyżowaniu światła.

Ref. Czerwone światło stój! Zielone światło idź!
Na żółtym świetle zawsze czekaj, Tak już musi być.

2.Samochody w rzędach stoją, a kierowcy spoglądają,
czy już światło jest zielone, by odjechać w swoją stronę.

3.Policjanci wciąż pracują, skrzyżowania obserwują,
czy przepisy wszyscy znają i czy znaków przestrzegają.

postheadericon Żabki w Miasteczku Ruchu

Przy pięknej letniej pogodzie „Żabki” wybrały się do Miasteczka Ruchu Drogowego. Jeszcze raz utrwaliły zasady poruszania się po drodze, przypomniały sobie znaczenie niektórych znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej. W nagrodę za uważne słuchanie mogły później pobawić się na pobliskim placu zabaw. Radości i krzykom nie było końca 🙂 p.s. więcej zdjęć z naszej Galerii

postheadericon „Czytanie na dywanie”

„Czytanie na dywanie”

Celem spotkań pod tym tytułem jest wprowadzenie dzieci w świat literatury, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, kształtowania nawyku słuchania i opowiadania, wzbogacanie słownictwa dzieci, rozwijanie sprawności językowych, eliminowanie negatywnych emocji, agresji, wyciszanie dzieci.

W tym roku szkolnym nasza grupa „Pszczółki” pragnie się aktywnie włączyć w Akcję – „Cała Polska czyta dzieciom”. Na co dzień czytają nam nasze panie wychowawczynie, ale pragniemy włączyć do naszej akcji rodziców, babcie, dziadków. Czytanie odbywałoby się po podwieczorku ok. godz. 14.15. Czekamy na zgłoszenia.

postheadericon Spacer z Sykiem

To znowu my! Tym razem wybraliśmy się na spacer po okolicy 😉 Jak zauważyliście nie idziemy sami… Towarzyszy nam wąż o imieniu Sykuś 😉 Na szczęście jest niegroźny 😉 Uczy nas bezpiecznie maszerować w parach! Zresztą sami zobaczcie!