Archiwum Maj, 2018

postheadericon Żory jakich już nie ma…

postheadericon Spotkanie Rodzinne – 14.06 (czwartek)

Spotkanie Rodzinne „Żabek” odbędzie się 14 czerwca (czwartek) od 17.00 do 19.00, na terenie ogrodu przedszkolnego. W razie niepogody w naszej sali.

Planujemy:

– Krótki występ dzieci dla rodziców

– Animacje dla dzieci (koszt  – 15 zł)

– Poczęstunek – tym razem bez grilla; bardziej na słodko, owocowo itp.

Będzie można deklarować chęć przyniesienia na tzw. wspólny stół, proponowanych przez nas produktów, na liście zawieszonej przed salą.  Już teraz bardzo dziękujemy!

Przybywajcie więc, czekamy 🙂

 

 

postheadericon Zdjęcia w naszej Galerii

Zapraszamy do obejrzenia w żabkowej Galerii nowych zdjęć

z naszych różnych grupowych wydarzeń 🙂

 

postheadericon Z wizytą u strażaków

23 maja odwiedziliśmy Powiatową Komendę Straży Pożarnej w Żorach. Już tam kiedyś byliśmy, ale to było naprawdę dawno 😉 Zresztą zarówno wtedy jak i tym razem wrażeń nam nie brakowało 🙂 Nasz przewodnik pokazał nam centrum dowodzenia tzw. bazę strażacką, bez której tak naprawdę żadna akcja ratunkowa nie miałaby swojego początku. Okazało się, że osoba nią zarządzająca- pan dyspozytor ma w niej oprócz masy przycisków i monitorów, naprawdę pełne ręce roboty.  Następnie dotarliśmy do najbardziej wyczekiwanego miejsca, szczególnie przez naszych chłopców- garażu z wozami strażackimi 🙂 Poznaliśmy tam ich wyposażenie od podwozia po wysięgnik 😉 Naprawdę sporo w nich różnych potrzebnych rzeczy… Ale wiecie co? Najfajniejsze było jednak testowanie węża strażackiego 😉 Na szczęście w bezpiecznych warunkach! Z wycieczki wróciliśmy z przekonaniem, że praca strażaka wymaga wielkiego poświęcenia i odwagi! Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej  na temat naszej wycieczki, to jak zwykle odsyłamy was  do naszej krasnalkowej galerii 😉

postheadericon Dzień sportu

Lubicie sport? My bardzo, stąd 18 maja z naprawdę wielką ochotą wzięliśmy udział w zajęciach ruchowych, które poprowadził dla nas gość specjalny- trener Darek 😉 To było dla wielu z nas całkiem nowe wyzwanie- trening, podczas którego trzeba było dać z siebie wszystko 😉 Wielu z nas przekonało się, że prawdziwi sportowcy muszą mieć w sobie dużo silnej woli, by codziennie powtarzać to samo, aby wreszcie im się coś udało 😉 Podczas zabaw na boisku pojawił się też mały element rywalizacji, który znacznie podniósł poziom naszych dobrych emocji 😉 Zresztą sami zobaczcie!

postheadericon Groszki dziękują

postheadericon Motyl

postheadericon Wycieczka do Straży Pożarnej

postheadericon Dzień Sportu

W miniony piątek na rynku naszego miasta miał się odbyć IV Dzień Sportu Przedszkoli, jednak ze względu na niepewną pogodę mpreza została odwołana w ostatniej chwili. Mali sportowcy byli rozczarowani… sytuację uratował tatuś Mikołaja, który zgodził się zostać naszym trenerem. Wspólne zabawy sportowe z nutką rywalizacji przyniosły dzieciom wiele radości. Dziękujemy Panu Darkowi 🙂

postheadericon Turniej szachowy przedszkolkaków

W miniony czwartek Ania, Stasiu i Maksiu wzięli udział w miejskim turnieju szachowym przedszkolaków. Z dumą ogłaszamy, że radziły sobie bardzo dobrze, a Maksiu zajął zaszczytne drugie miejsce. Konkurencja była bardzo silna – pierwsze miejsce zajęła dziewczynka, która jest szachowym mistrzem Polski w kategorii przedszkolaków. Gratulujemy naszym szachistom i życzymy sukcesów w szachach.