Archiwum Grudzień, 2017

postheadericon

postheadericon Gdy w pokoju wyrośnie choinka

Gdy w pokoju wyrośnie choinka,
Łańcuszkami, bombkami zaświeci.

Ref.:
Że już blisko kolęda,
Że Mikołaj przyjedzie do dzieci.
Hej kolęda, kolęda.

Gdy opłatek już leży na stole,
Pierwsza gwiazdka zabłyśnie na niebie.

Że już blisko kolęda,
Że Mikołaj przyjedzie do Ciebie.
Hej kolęda, kolęda.

Gdy upieką się słodkie makowce
I głos dzwonka z daleka zawoła.

Że już blisko kolęda,
I za drzwiami już stoi Mikołaj.
Hej kolęda, kolęda

postheadericon Poznajemy sekrety roślin iglastych

Święta za pasem, pora ubierać choinki w naszych domach. Ale czym właściwie jest choinka???    Muchomorki wiedzą już o tych roślinach bardzo wiele!

Dzisiaj na zajęciach odwiedziła nas Pani Basia – botanik      ze sklepu zielarskiego GYNSI PYMPEK na ulicy Garncarskiej. Zaprezentowała nam w bardzo ciekawy sposób różne rośliny iglaste. Poznawaliśmy ich wygląd, nazwy, zapachy, a także walory zdrowotne. Dziękujemy Pani Basi

postheadericon Świąteczne spotkanie z Rodzicami

Serdecznie dziękujemy uczestnikom naszego świątecznego spotkania. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

postheadericon Promujemy zdrowy tryb życia

Pamiętacie, jak Maksiu zchęcał nasze Muchomorki do biegania? Dzisiaj Hania pochwaliła nam się swoimi sukcesami sportowymi. Razem z bratem i rodzicami brała udział w II Zimowym Rajdzie Nordic Walking, który odbył się w Złotoryi. Hania przyniosła do przedszkola medal i puchar za zajęcie I miejsca w kategorii K1 . Serdecznie gratulujemy sportowej rodzince, życzymy dalszych sukcesów sportowych. Jesteśmy dumni z Hani!!!

postheadericon Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego „Świątecznego spotkania przy choince” za okazaną pomoc oraz zorganizowany poczęstunek 😉 Życzymy, by zbliżające się święta napełniły Wasze domy miłością, radością oraz dobrocią!

P.S. Jeżeli posiadacie Państwo zdjęcia z naszego spotkania, prosimy o ich udostępnienie na naszej skrzynce mailowej 🙂 Będziemy bardzo wdzięczne! Z góry w imieniu naszym i innych rodziców dziękujemy 🙂

postheadericon „Zimno nam”

1. Zimno, zimno,

zimno nam w paluszki,

zimno, zimno,

zimno w rączki nam.

klaszczemy rączkami

teraz ciepło nam.

2. Zimno, zimno,

zimno nam w paluszki,

zimno, zimno,

zimno w nóżki nam.

tupiemy nóżkami

teraz ciepło nam.

postheadericon „Serce”

Moja okrągła buzia

oczy, usta i nos,

nogi, ramiona i ręce,

a w środku jest, a w środku jest

moje serce.

(piosenkę śpiewamy, ilustrując ją ruchem)

postheadericon Dzwoneczkowa kolęda

postheadericon Podziękowania i życzenia świąteczne

Dziękuję Rodzicom i bliskim naszych dzieci

za udział w Spotkaniu Świątecznym!

Dziękuję za wszelką okazaną nam pomoc!

Życzę Wam Świąt pełnych Pokoju, Radości,

spędzonych w gronie rodzinnym… no i prezentów🙂

Pani Ewa