Archiwum Grudzień, 2017

postheadericon Piosenka „Jedzie zima”

Piosenka pt.: „Jedzie zima”
1. Jedzie zima, biała pani.
Pobrzękuje dzwoneczkami
Ref. Dzyń, dzyń, dzyń,
Dzyń, dzyń, dzyń,
Dzyń, dzyń, dzyń
Dzyń!
2. W białym polu
w białym lesie.
Echo tę piosenkę niesie.
Ref. Dzyń, dzyń, dzyń,
Dzyń, dzyń, dzyń,
Dzyń, dzyń, dzyń
Dzyń!
3. Śnieżne sanie suną drogą.
Białą zimę do nas wiozą.
Ref. Dzyń, dzyń, dzyń,
Dzyń, dzyń, dzyń,
Dzyń, dzyń, dzyń
Dzyń!

 

postheadericon Zaproszenie- Krasnale

ZAPROSZENIE

Dzieci z grupy Krasnali mają zaszczyt zaprosić swoich Rodziców na świąteczne spotkanie z przedstawieniem pt.:„Zmartwienie śnieżynek” w tle.
          Spotkanie odbędzie się 19 grudnia (wtorek) o godz. 16.00 w naszej sali.
                                                         Zapraszamy!!!

postheadericon Potrzebujemy!!! – Krasnale

Potrzebujemy!!!

Na poniedziałkowe zajęcia (11 grudnia) będziemy potrzebowali szklanej butelki po soku 250 ml bez etykiety. Wzorcowa  jest po soku firmy Fortuna, ale oczywiście niekoniecznie musi być taka sama 😉 Inne też przyjmiemy!

postheadericon Prośby – Występ Świąteczny /14.12/

  1. Ubrania dzieci:

            

Prosimy, aby na nasz Występ dzieci miały następujące ubrania:

Dziewczynki – białe rajstopki i baletki. Resztę stroju zapewniamy przed samym występem. Tu lepiej będzie przyprowadzić dziewczynki wcześniej i pomóc w przebraniu:-)

Chłopcy czerwony t-shirt albo bluza (spodnie „obojętnie”).

2. Można deklarować chęć przyniesienia „darów” na nasz szwedzki stół – lista na tablicy ogłoszeń przed salą

3. Jeśli ktoś z Państwa zechciałby nam podarować oświetlenie na naszą choinkę (np. używane), którą będziemy ozdabiać w czasie naszego spotkania. Nasze nam „padło”.

Uwaga! W przyszłym tygodniu nie będzie prób na Kółku Tanecznym ze względu na występy świąteczne w grupach!

 

Dziękujemy 🙂

 

postheadericon „Aniołek”

W białych sukienkach stoją aniołki,

dzisiaj mają dobra humorki x2

1. W koło żłóbek otoczyły,

razem pięknie się skłoniły.

W białych sukienkach…..

2. Luli luli zaśpiewały

i Jezuska uściskały.

W białych sukienkach…

 

postheadericon Na sportowo z Mikołajem

postheadericon Wycieczka do Opery Śląskiej w Bytomiu

6 grudnia uczestniczyliśmy w wycieczce do Opery Śląskiej w Bytomiu. Mieliśmy okazję uczestniczyć w spektaklu baletowym pt.: „Dziadek do orzechów”. Obejrzany spektakl bardzo nam się podobał, zwłaszcza, że to co się działo na scenie… przeniosło nas w zupełnie inny wymiar! Całość sztuki baletowej była naprawdę imponująca. Niektórzy z nas oglądali ją w naprawdę wielkim zachwycie. Każdy z nas mógł w tej sztuce znaleźć coś dla siebie, a opowiedziana historia wprawiła nas w naprawdę świąteczny nastrój! No i jeszcze coś o czym zapomnieliśmy wspomnieć… Podczas przerwy w spektaklu czekała na nas miła niespodzianka! Mogliśmy ponownie spotkać się ze świętym Mikołajem! Zresztą… dzieci już same Wam o tym opowiedzą 😉

postheadericon Wizyta Mikołaja

Zapewne jesteście ciekawi, jak w tym roku przeżyliśmy Mikołajki? No więc pokrótce streszczamy… Mikołaj nas w tym roku bardzo zaskoczył! Był w dwóch miejscach naraz!? Czy to możliwe? Ależ oczywiście… Nasze pierwsze spotkanie z nim odbyło się w naszej przedszkolnej sali, gdzie po krótkiej rozmowie z nim zostaliśmy obdarowani przez niego wielkim workiem z zabawkami 😉 No a później teleportowaliśmy się do Opery Śląskiej w Bytomiu (pomógł nam w tym oczywiście autobus) a tam … znów kolejne spotkanie ze Świętym! Wrażeń Mikołajkowych jak się łatwo domyślacie nam w tym roku nie brakowało! Mamy nadzieję, że i do Was zdążył na czas! W wolnej chwili zajrzyjcie do galerii, tam więcej na ten temat 😉

postheadericon Muchomorki w Operze Śląskiej

Dzisiaj byliśmy uczestnikami wielkiego wydarzenia! Pojechaliśmy na wycieczkę do Opery Śląskiej w Bytomiu               na spektakl baletowy pt. „Dziadek do orzechów”. Byliśmy już kilkakrotnie w teatrze, ale tej magii, jakiej doznaliśmy dzisiaj w trakcie spektaklu baletowego, chyba jeszcze nie przeżyliśmy. Oczarował nas wystrój gmachu opery, świątecznie udekorowane korytarze, a także pięknie złocona sala koncertowa. Poczuliśmy, że jest to miejsce szczególne, gdzie można przeżyć coś niezwykłego.  Do krainy baśni, w której dominowała ciepła atmosfera Bożego Narodzenia, przenieśli nas artyści baletu. Towarzyszyła im orkiestra Opery Śląskiej ( moglismy obserwować na żywo pracę muzyków). A jeśli chcecie poznać historię Dziadka do orzechów, zapytajcie Muchomorków. W galerii zamieszczono zdjęcia z oglądanego przez nas spektaklu, które zilustrują opowiadanie Waszych pociech. 

postheadericon NIECH ŻYJE NAM GÓRNICZY STAN!

W poniedziałek, 4 grudnia gościliśmy w naszej sali górnika. Dzień Górnika, czyli Barbórka był doskonałą okazją do tego spotkania – nasze zaproszenie przyjął dziadek Leny. Opowiedział nam o ciężkiej pracy w kopalni, pokazał zdjęcia,               a także zaprezentował szpadę górniczą i kordzik. 

Mogliśmy przymierzyć prawdziwe czako. Wręczyliśmy górnikowi świąteczną laurkę… było też trochę słodyczy:)

Po spotkaniu przedszkolaki  przelały wiedzę na temat kopalni    i górników na papier. Rysunki węglem przyozdobiły naszą salę i przypominają nam o ciężkiej, niebezpiecznej pracy śląskich mężczyzn – naszych tatusiów, dziadków i wujków.      Dziękujemy Wam!