Archiwum Listopad 15th, 2017

postheadericon Wyjście do Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty

Drodzy Rodzice. Zostaliśmy zaproszeni na przedstawienie do ZSS im. Matki Teresy z Kalkuty. Udamy się tam w piątek, 24. 11. 2017.
Pragniemy także w nietypowy sposób uczcić światowy Dzień Pluszowego Misia,  wraz z uczniami tamtejszej szkoły  chcemy przyłączyć się do zbiórki pluszowych zabawek na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz dzieci z policyjnej izby dziecka. Jeśli macie w domu pluszowe zabawki, którymi moglibyście się podzielić z innymi, prosimy, przynieście je (wyprane) w piątek, 24.11. 2017 do przedszkola.

postheadericon Spotkania z modelarstwem

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy instruktora modelarstwa, pana Jana Pietrzykowskiego. Pan Janek opowiedział nam o swojej pasji, jaką jest modelarstwo i lotnictwo. Może ktoś z nas pójdzie w Jego ślady?… kto wie… póki co, zapoznaliśmy się z kilkoma prostymi modelami samolotów, były też rakieta i balon. Pan Jan zaprosił wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby poznać tajniki modelarstwa do pobliskiej modelarni w klubie Iskierka w każdy poniedziałek i czwartek od godziny 16.00

postheadericon Spotkanie z modelarzem

Dziś spotkaliśmy się z kimś, kto potrafi robić naprawdę fajne rzeczy- panem modelarzem 🙂 Nasz gość opowiedział nam o swojej pasji- samolotach i szybowcach oraz zaprezentował nam kilka modeli wykonanych z dostępnych dla wszystkich materiałów, które powstały na wzór i podobieństwo tych prawdziwych! Mieliśmy okazję nawet zobaczyć takie, które potrafią na dłużej utrzymać się w górze. Nasz gość zaprezentował nam także własnoręcznie wykonany przez siebie papierowy balon, który po ogrzaniu ciepłym powietrzem, uniósł się w górę tuż sprzed naszego przedszkola 😉 Zajęcia dostarczyły nam sporo pozytywnych emocji i pewnie dla niejednego z nas, staną się inspiracją do stworzenia własnych mini modeli 😉 A kto wie… może nawet zachęcą w przyszłości do rozwijania zainteresowań w klubie modelarskim! Serdecznie dziękujemy panu modelarzowi za dzisiejsze odwiedziny i podzielenie się swoją pasją z dziećmi!