Archiwum Maj 6th, 2016

postheadericon Żołnierska lekcja życia!

DSC01394

6 Maja był u Nas specjalny gość….odwiedził nas Żołnierz Wojska Polskiego… Tata Antka, Pan Tomek jest zawodowym żołnierzem. W związku z tygodniem związanym z zawodami Pan Tomek opowiedział nam o swojej z pewnością niełatwej pracy, pokazał wiele atrybutów swojego zawodu np. plecak, który pomieścił mnóstwo niezbędnych rzeczy potrzebnych podczas wojny -namiot, śpiwór, latarki, mapy, kompas, kubki metalowe itp. Ta lekcja była dla Nas bardzo ciekawa, gdyż nieczęsto mamy okazję zobaczyć z bliska żołnierza, w pięknym wojskowym stroju, z polską flagą na ramieniu. Dziękujemy Panu Tomkowi F. za cudowne doświadczenie obcowania z żołnierzem, poznania specyfiki tego zawodu jak również za zaangażowanie i zorganizowanie niezbędnych przyborów, które pomogły zobrazować wykonywany przez Pana zawód. Dziękujemy!!

postheadericon Ciekawe zawody cz.1

DSC01305

Z okazji tygodnia związanego z zawodami gościliśmy rodziców naszej grupy, którzy wykonują ciekawy zawód. 5 maja odwiedziła nas Pani Magda- mama Hani W. ;-). Pani Magda zajmuje się wyrobem koszulek, a dokładniej nadruków na koszulki. Przyniosła wiele ciekawych prac własnego „wyrobu”, opowiedziała jak wykonuje koszulki, jakich potrzebuje materiałów i maszyn, aby stworzyć piękne koszulki i nie tylko. Wspólnie z Panią Magdą każdy z Nas stworzył własną koszulkę, malowaliśmy specjalnymi kredkami na czystych koszulkach. Pani Magda umieści koszulki w specjalnej maszynie, która sprawi, że stworzone przez nas wzory będą trwałe. Bardzo dziękujemy Pani Magdzie W. za zaangażowanie w organizację zajęć dla dzieciaków, jak również za poświęcony czas i przyniesione materiały.

postheadericon Dzień Mamy i Taty w naszej grupie

14662183-szczesliwa-rodzina-300x247

Drodzy Rodzice!

Planujemy naszą grupową uroczystość zorganizować w poniedziałek, 23 maja o godzinie 16.00. Prosimy o zaplanowanie tego terminu dla Muchomorków. Występ dzieci odbędzie się w naszej sali, następnie przejdziemy do ogrodu przedszkolnego, gdzie zorganizujemy wspólny, świąteczny piknik.

Prosimy o przyniesienie dla swojej rodziny kiełbasek do grillowania oraz smakołyków na wspólny stół. My zapewnimy dla wszystkich kubeczki, tacki i sztućce jednorazowe, napoje (soki, woda), węgiel drzewny. W przypadku niepogody poczęstunek zorganizujemy w sali, ale już bez kiełbasek.

Prosimy o przyprowadzenie dzieci 15 minut przed występem