Archiwum Kwiecień, 2016

postheadericon Pak i Łatka w stolicy

wpis  Warszawa

postheadericon Dzień Ziemi

Przez cały tydzień rozmawialiśmy o tym, co jest dobre dla naszej planety. W naszych rozważaniach sporo miejsca poświęciliśmy wodzie i jej znaczeniu w naszym życiu codziennym. Dzięki temu wiemy, jak ważne jest jej oszczędzanie! Zastanawialiśmy się także nad tym skąd się biorą wszystkie zanieczyszczenia i jak im skutecznie przeciwdziałać. Z wielką wprawą segregowaliśmy odpady, a niektóre z nich postanowiliśmy przetestować podczas naszych zajęć ruchowych, rytmicznych i twórczych 😉 Okazało się np., że nakrętki wydają wyjątkowo przyjemny dla ucha dźwięk, który z powodzeniem można wykorzystać np. do ćwiczeń rytmicznych a stare gazety do tworzenia fantazyjnych wzorów 😉 No i najważniejsze- 22 kwietnia wraz ze wszystkimi grupami naszego przedszkola ruszyliśmy w barwnym korowodzie na cześć DNIA ZIEMI, by wszystkim mieszkańcom os. 700-lecia przypomnieć o tym, że każdy z nas odpowiedzialny jest za losy naszego lokalnego środowiska.

WP_20160422_012 WP_20160422_010

postheadericon Tęczowe dni

FIOLET

postheadericon ,,Czytanie na dywanie”

DSC_0070

Dzisiejszego dnia naszą grupę odwiedziła mama Liliany. Przeczytała dla nas wiersz Juliana Tuwima pt: ,,Ptasie radio”.
Odgłosy ptaków wzbudziły wiele śmiechu i radości, dzieci same próbowały je naśladować.

Zapraszamy kolejnych rodziców do włączenia się w naszą akcję.

postheadericon Wycieczka gr.VI do „Ruptawy”

Informujemy, że  dnia 9 maja 2016 roku (poniedziałek)

odbędzie się wycieczka do Centrum Edukacji Edukacji Ekologicznej

„Ruptawa” w Jastrzębiu Zdroju.

Koszt wycieczki 8zł ( koszt przejazdu)

oczyszczalnia

postheadericon Święto Ziemi

P1010862 (1024x768)

W naszym przedszkolu każdego dnia uczymy się szanować środowisko. Wiemy, że nie należy niepotrzebnie zrywać roślin, pomagamy zwierzętom, uczymy się, jak zachowywać się w lesie, dbamy o nasze kąciki przyrody, szanujemy energię elektryczną i wodę, a także uczymy się segregować odpady.  22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi, dlatego nasze przedszkolaki wyruszyły z transparentem i chorągiewkami na  osiedlowe alejki, żeby  przypomnieć mieszkańcom, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko, w którym żyjemy. Powinniśmy dbać o naszą planetę, począwszy od własnego podwórka.

postheadericon zebranie

Przypominam wszystkim rodzicom grupy V, że w poniedziałek o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie.

postheadericon „Dbamy o zdrowie”

W dzisiejszym dniu tj. 22 kwietnia 2016 r /piątek/ zajęcia dydaktyczne przeprowadziła mama Marty – Pani Zosia, która opowiedziała nam, co należy zrobić, by być ZDROWYM. Mogliśmy poznać z bliska, przyjrzeć się oraz dotknąć: ludzkiego serca, oka oraz ucha – gdyż P. Zosia przyniosła wiele ciekawych pomocy – np.: różnego rodzaju plansze przedstawiające szkielet ludzki i skórę oraz wiele modeli narządów zewnętrznych ciała człowieka.
Bardzo dziękujemy za tak atrakcyjny poranek i mamy nadzieję, że Biedroneczki wykorzystają nowo nabytą wiedzę w życiu codziennym.

postheadericon Wspomnienia z wycieczki

Wczoraj wraz z grupą Muchomorków odwiedziliśmy „Śląski Ogród Botaniczny” w Mikołowie. Wycieczkę zgodnie zaliczamy do jednych z bardziej udanych 😉 A to wszystko za sprawą lornetek i wskazówek, które tam na nas czekały! Ale wszystko po kolei. Jak się łatwo domyślić podróżowaliśmy autobusem, bo niestety nawet największy rodzinny samochód, by nas wszystkich nie pomieścił! W każdym razie przejażdżka do miejsca docelowego upłynęła nam pod znakiem niezwykle emocjonujących rozmów z sąsiadami, które trzeba jednak było szybko porzucić, dla misji odkrywania wielkiego świata 😉 Na miejscu czekał na nas pan przewodnik Łukasz, z którym po zaopatrzeniu w sprzęt terenowy (lornetki) wyruszyliśmy na wyprawę w nieznane 😉 Wiedzieliśmy tylko tyle, że Smok Przyrodnik zostawił dla nas wskazówki, dzięki którym mieliśmy poznać to póki co obce dla nas miejsce. Z każdym krokiem okazało się ono być bardzo przyjazne i niezwykle ciekawe, ponieważ podczas wędrówki musieliśmy wykonać wiele fantastycznych zadań! Poznaliśmy też wiele ciekawych gatunków roślin i zwierząt m.in. szpaka, który na naszych oczach przyfrunął do swojej budki lęgowej. Podobno to widok niecodzienny przy tak licznej gromadce wędrowców! Udało nam się także wypatrzyć rodzinkę ślimaków oraz krzaczki poziomek czy tarniny, które o tej porze roku są obsypane są pięknymi kwiatami. Dowiedzieliśmy się także w jaki sposób powstaje miód oraz kto i w jakim celu obgryza leśne szyszki 😉 Było też coś dla tych, którzy uwielbiają widoki niecodzienne- wielki kamieniołom, który istnieje w tym miejscu od wielu, wielu lat. Wyprawa okazała się tak interesująca, że żal nam było opuszczać to mało znane miejsce. Na całe szczęście pozostały nam jeszcze wspomnienia i emocje,  o których z pewnością opowiemy naszym bliskim 😉 P.S. Zdjęcia z wycieczki już wkrótce!

DSC_4751

postheadericon Wycieczka do Mikołowa

P1010831 (1024x768)

Dzisiaj Muchomorki były na wycieczce! Wędrowaliśmy razem z panią Weroniką ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie tropem Smoka Przyrodnika. Każdy mały tropiciel otrzymał lornetkę, dzięki której mogliśmy obserwować przyrodę i odnajdywać ślady Smoka Przyrodnika. Na samym początku, tuż obok wapiennika (specjalnego pieca do wypalania wapiennych kamieni), wyjrzała ze swojej budki lęgowej sikorka. Pani Weronika powiedziała, że dzięki temu, że jesteśmy tak cichutko, ptaszek się nie spłoszył. Byliśmy naprawdę baaaardzo grzeczni w czasie tej wyprawy. Wiemy, jak należy zachować się w lesie. Smok Przyrodnik w różnych zakątkach zostawił dla nas ciekawe eksponaty i zadania do wykonania. W czasie wykonywania tych zadań poznaliśmy wiele ciekawostek z życia przyrody. Dowiedzieliśmy się, jak powstaje miód, kto lubi szyszki, dlaczego na niektórych kamieniach są odbite muszelki… obserwowaliśmy rośliny i ptaki, zobaczyliśmy też kamieniołom.  Na pewno chętnie opowiemy o tym swoim bliskim:)