Archiwum Styczeń 11th, 2016

postheadericon Uwaga! OWSIKI w naszej grupie !!!

Drodzy Rodzice!

Pojawiły się znowu u jednego z naszych dzieci OWSIKI. Jest ogromna prośba, aby Państwo zwrócili uwagę na to czy są jakieś niepokojące objawy u Państwa dzieci, np. chęć drapania się w pupę. Najlepiej byłoby pójść do lekarza i skutecznie wyleczyć dolegliwość (w domu). My również będziemy starać się zapobiegać jak tylko to możliwe, jednak potrzebna byłaby wspólna mobilizacja. Podaję poniżej podstawowe informacje na temat tej choroby.

owsiki

Owsik ludzki (Enterobius vermicularis ) wywołuje chorobę zwaną owsicą. Przebieg owsicy zależy od liczby pasożytów i odporności żywiciela. Chore dzieci z powodu silnego swędzenia w okolicy odbytu, źle sypiają. Owsicy towarzyszą m.in. bóle brzucha, zaburzenia wypróżniania, nudności, zapalenie skóry, wysypka. Przy nasilonej infestacji owsica może doprowadzić do poważnych zahamowań rozwoju fizycznego i psychicznego. Powszechny we wszystkich strefach klimatycznych, lecz najliczniejszy w klimacie umiarkowanym.

                                                                                                                                                        Z góry dziękuję!

                                                                                                                                                           Wychowawczyni

postheadericon Dwujęzyczne dzieci – „Baby Beetles”

 

 

 

żuczki

Drodzy Rodzice!

Z dniem 11 stycznia br. zaczęłam w naszej grupie realizować program Dwujęzycznych Dzieci „Baby Beetles”.

Będziemy uczyć się według ustalonego harmonogramu, który dołączony jest m.in. do Państwa zestawu w domu.

Będą cztery kolejne Poziomy, wg postaci żuczków.

Zaczynamy od zielonego Zoom (książeczka, płyty CD, DVD).

Będzie to trwało 10 kolejnych tygodni (co wyrażają punkty w harmonogramie).

Pierwszy będzie temat (punkt 1): Let’s play.

Dzieci poznają wyrażenia, słowa poprzez oglądanie filmiku, piosenki, różnorodne zabawy czy zadania. Mają przede wszystkim się z tym osłuchać, zaczną mówić, powtarzać słowa jeśli zechcą i kiedy zechcą. Nie możemy ich do niczego zbytnio zmuszać. „Nauka” ma odbywać się bezwiednie. Na razie są bardzo chętne, zobaczymy jak będzie później.

W domu proszę, w miarę możliwości puszczać dzieciom odcinki bajek, piosenki według tematyki tygodnia. Jeśli dzieci będą chciały „pójść” dalej nic nie szkodzi!

Całość „kursu” jest przewidziana na 40 tygodni.

Mam nadzieję, że sprawi nam to wszystko wiele frajdy i przyniesie same pozytywne efekty!

Powodzenia!

Wychowaczyni

postheadericon Grasz w zielony?

5 stycznia w ramach akcji „Kolory tęczy” poznaliśmy 4  spośród 7 kolorów- zielony. Tego dnia wszystkie Krasnale przyszły do przedszkola w zielonych ubrankach. Podczas zajęć sporo mówiliśmy o upływającym czasie, który wyznaczają nam zegary. Z racji wyjątkowego dnia, postanowiliśmy uruchomić własną zegarową linię 😉 Możemy się pochwalić, że nasze zielone zegary, powstały wyłącznie dzięki pracy naszych małych rączek 😉 Wycinaliśmy małe elementy, kleiliśmy i ozdabialiśmy je według własnego pomysłu. Bawiliśmy się świetnie! Z niecierpliwością czekamy na kolejny kolorowy dzień 😉

20160105_093531