Archiwum Styczeń 5th, 2016

postheadericon Ważne terminy

babcia

Informujemy, że Dzień Babci i Dziadka w naszej grupie planujemy zorganizować w czwartek, 21 stycznia o godz. 13.00.

Dzieci przygotują na zajęciach stosowne zaproszenia.

karnawal

Bal karnawałowy w naszym przedszkolu zaplanowano na piątek, 29 stycznia

postheadericon Zielony dzień u Muchomorków

P1010294 (1024x768)

• 3/4 szklanki mąki;

• 1/2 szklanki wody;

• 3 łyżki miodu płynnego;

• 1 opakowanie żelatyny;

• 4 szklanki pokarmu dla ptaków;

• foremki do ciasteczek

• wstążka;

• słomka do napojów.

Do mąki dodaj wodę, miód i żelatynę i dobrze je ze sobą wymieszaj. Połącz to z pokarmem dla ptaków i dokładnie wymieszaj. Mieszaninę przełóż do foremek na ciastka. W każde „ciastko” włóż kawałek słomki, która utworzy dziurę do przewiązania wstążki. Zostaw tak na trzy godziny, a potem wyciągnij je z formy. Usuń także rurki. Zostaw do całkowitego wyschnięcia na noc. Utnij kawałek tasiemki i przeciągnij ją przez dziurkę. Powieś na gałęzi choinki.

Jeśli zostanie nam masy, można wypełnić nią np szyszki i tak powstaną ptasie Rafaello 🙂

Życzymy miłej zabawy