Archiwum Grudzień 7th, 2015

postheadericon Górnik u Muchomorków

P1010046 (1024x768)

Na dzień przed Barbórką gościliśmy w naszej sali górnika. Pan Marek opowiadał nam o ciężkiej pracy w kopalni, o trudnych warunkach w jakich wydobywany jest węgiel. Dowiedzieliśmy się, że  górnicy do wydobycia węgla nie używają już kilofów, ale ogromnych kombajnów, które są obsługiwane za pomocą pilota. Piękny  strój, w jakim pan Marek przyszedł do naszego przedszkola jest strojem wkładanym tylko na szczególne okazje . Każdy z nas chciał przymierzyć czapkę z pióropuszem, czyli czako. Bardzo podobała nam się szpada, która jest nagrodą dla górników za wieloletnią pracę. Wszystkim górnikom z okazji ich święta życzymy szczęścia, słońca i bezpiecznej pracy.

postheadericon Trudny zawód- górnik

4 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy dziadka Michasi, pana Jana, który przez 25 lat pracował jako górnik. Przybył do nas z misją przybliżenia dzieciom wiedzy nt. swojej pracy. Krasnale miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni, co było dla nich dużą atrakcją spotkania. Pan Jan wytłumaczył dzieciom jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi. Przedszkolaki chętnie oglądały górniczy mundur oraz z uwagą przysłuchiwały się jego opowieściom o codzienności górnika! Oczywiście nasz gość pozwolił dzieciom przymierzyć górnicze czako. Kto wie, może w przyszłości ktoś z nich będzie go nosić naprawdę 😉 Wszystkie dzieci zostały obdarowane przez gościa słodką niespodzianką 🙂  Z całego serca dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie w przygotowaniu zajęć! A z okazji święta raz jeszcze życzymy samych radosnych i dobrych dni!

postheadericon Żółty dzień z kwaśnymi minkami

Kwaśne sprzeczki, kwaśne słówka,
kwaśny uśmiech, kwaśna minka-
były czasem, lecz niedługo,
trwały krócej niż godzinka.

postheadericon Czekamy na Święta

SL272359

W grupie „Misiaków” dzieci odliczają dni do Świąt. Miś Marcyś na każdy dzień oczekiwania przygotował dla nas świąteczne zadania.