Archiwum Grudzień 5th, 2015

postheadericon STROJENIE CHOINKI

19

4 grudnia – w piątek – w naszej grupie odbyło się uroczyste strojenie choinki. Biedroneczki przedstawiły występ mikołajkowy – dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zatańczyły do świątecznych utworów muzycznych. Następnie wraz z rodzicami dekorowaliśmy wyśmienite pierniczki, które ozdobiły grupową choinkę. Na zakończenie spotkania zatańczyliśmy wspólnie do piosenki „Merry Christmas” .

Atmosfera była bajeczna i wszyscy poczuliśmy już magię oraz ciepło zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Mamy nadzieję, że zapoczątkowaliśmy naszą Biedronkową tradycję strojenia choinki.

images2

postheadericon 4.XII – Dzień Górnika

W piątek – 4 grudnia, Przedszkole odwiedzili Górnicy: Pan Górnik oraz Pani Górnik!!! Byli to rodzice Stasia z grupy Żabki, którzy fedrują na Kopalni Rydułtowy „Anna”. Bardzo ciekawie opowiedzieli o pracy górnika – niebezpieczeństwach i zagrożeniach z którymi się zmagają, pokazali niezbędne narzędzia oraz urządzenia „ucieczkowe”, ubranie robocze oraz piękny mundur z czako. Poczęstowali nas również cukierkami tzn. szklokami -„Kopalniokami”, a także przynieśli swój najcenniejszy skarb, czyli węgiel. Serdecznie dziękujemy Im za przybycie, jeszcze raz składamy życzenia z okazji Barbórki i zapraszamy do nas za ROK!

8