Archiwum Listopad 30th, 2015

Page3

Page4

Page5

postheadericon Co to jest wiatr?

Zabawy z balonem, ze suszarką, z prawdziwym wiatrem, tworzenie latawców, te i inne atrakcje towarzyszyły dzieciom podczas poznawania właściwości jednego z 4 żywiołów.                                           A było baaaaarrrrrdzo ciekawie.

postheadericon Co skrywa w sobie pusta butelka?

Powietrza nie można dotknąć ani zobaczyć. Skąd zatem wiemy, że istnieje?  Podczas eksperymentów, nie tylko przekonaliśmy się o jego istnieniu ale również poznaliśmy szereg jego ciekawych właściwości!

postheadericon Przyrodnicze Eksperymenty!

Skąd się bierze deszcz w przyrodzie?  Dlaczego woda nie wylewa się ze szklanki odwróconej do góry dnem? Na te pytania i wiele innych, nasi Mali Odkrywcy próbowali odpowiedzieć podczas Super Eksperymentów. Dzieci już wiedzą, że:

• gdy gorąca woda paruje do góry tworzą się kropelki wody;
  • kiedy woda zamienia się w parę, mówimy ze paruje;
  • kiedy woda zamienia się w ciecz (płyn), ulega skraplaniu;
  • to ciśnienie atmosferyczne  pozwala kartce papieru, zatrzymać wodę w szklance odwróconej do góry dnem.

Na zakończenie dzieci  wykonały deszczomierz i od dziś prowadzić będą Kalendarz pomiaru opadów deszczu.

postheadericon Rodzice dzieciom