Archiwum Listopad 16th, 2015

postheadericon O certyfikacie ZF

„Certyfikat Zielonej Flagi”, to Międzynarodowy Certyfikat Ekologiczny przyznawany w ramach programy EKO-SCHOOLS. Program EKO-SCHOOLS realizowany jest od roku 1994 a w swoich założeniach opiera się  na Systemach Zarządzania Środowiskowego (EMAS, ISO 14001) polega na podnoszeniu świadomości ekologicznej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarce odpadami (w tym recyklingu). Obecnie uczestniczy w nim ok 15000 szkół z 43 krajów Europy, Afryki, Ameryki płd., Azji i Oceanii.W celu uzyskania Certyfikatu I stopnia – Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej – LCAE w roku szkolnym 2014/2015 po raz pierwszy nawiązaliśmy współpracę z Krakowską Fundacją Partnerstwo dla Środowiska, która pełniąc rolę koordynatora krajowego na Polskę, jako jedyna posiada uprawnienia do nadawania w/w certyfikatów. Po zdobyciu przez nasze przedszkole Certyfikatu I stopnia – LCAE, rozpoczęliśmy w roku szkolnym 2015/2016 starania o Certyfikat II stopnia – Zielonej Flagi. Naszym celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci, rodziców oraz społeczności lokalnej.

aaaaaa

postheadericon Jak zatrzymać lato?

postheadericon „Jak rozmawiać trzeba z psem…”

postheadericon Jesienne kompozycje

„Jesienne kompozycje”, to kolejny Dzień Twórczości połączony z grupowym konkursem na najpiękniejszą przestrzenna pracę z wykorzystaniem skarbów jesieni. I jak nie zachwycać się otaczającym nas pięknem…?

postheadericon Nakarm Azorka

W kolejnej edycji akcji charytatywnej „Nakarm Azorka Pomóż Mruczkowi” znów pobiliśmy rekord dobroczynności. Zebraliśmy 94 kg karmy dla zwierząt oraz 33 sztuki rożnych przedmiotów przydatnych bezdomnym zwierzakom.

postheadericon Zbieramy żołędzie dla Żubrów

Jak co roku  przedszkolaki pomagają zwierzętom przetrwać zimę. Tym razem wraz z rodzicami i wychowawcami włączyli się do akcji zbierania żołędzi dla Zagrody Żubrów w Pszczynie.

postheadericon Odkrywamy Bioróznorodność

postheadericon Eko-Audyt

Kierując się metodologią  7 KROKÓW   przedszkolny Komitet Ekologiczny przeprowadził w dniach 12 i 13 listopada Eko-Audyt,  który okazał się świetnym testem sprawdzającym poziom wiedzy ekologicznej naszych wychowanków.