Archiwum Listopad, 2015

postheadericon Gr. VI „PIESKI” 07.12.15 MOK

Informujemy o wcześniejszym śniadaniu w dniu

07.12.2015 /poniedziałek/ godz. 8:15

W tym dniu po śniadaniu wybieramy się na zajęcia plastyczne do Studia Działań Artystycznych w MOK-u.

Prosimy o odpowiedni dobór ubrań dziecka do pogody w tym dniu

postheadericon Tęczowy Eko-Kodeks

kodeks

postheadericon Eko Plan

Page1

Page2

Page3

Page4

Page5

postheadericon Co to jest wiatr?

Zabawy z balonem, ze suszarką, z prawdziwym wiatrem, tworzenie latawców, te i inne atrakcje towarzyszyły dzieciom podczas poznawania właściwości jednego z 4 żywiołów.                                           A było baaaaarrrrrdzo ciekawie.

postheadericon Co skrywa w sobie pusta butelka?

Powietrza nie można dotknąć ani zobaczyć. Skąd zatem wiemy, że istnieje?  Podczas eksperymentów, nie tylko przekonaliśmy się o jego istnieniu ale również poznaliśmy szereg jego ciekawych właściwości!

postheadericon Przyrodnicze Eksperymenty!

Skąd się bierze deszcz w przyrodzie?  Dlaczego woda nie wylewa się ze szklanki odwróconej do góry dnem? Na te pytania i wiele innych, nasi Mali Odkrywcy próbowali odpowiedzieć podczas Super Eksperymentów. Dzieci już wiedzą, że:

• gdy gorąca woda paruje do góry tworzą się kropelki wody;
  • kiedy woda zamienia się w parę, mówimy ze paruje;
  • kiedy woda zamienia się w ciecz (płyn), ulega skraplaniu;
  • to ciśnienie atmosferyczne  pozwala kartce papieru, zatrzymać wodę w szklance odwróconej do góry dnem.

Na zakończenie dzieci  wykonały deszczomierz i od dziś prowadzić będą Kalendarz pomiaru opadów deszczu.

postheadericon Rodzice dzieciom

postheadericon DZIEŃ MISIA U ŻABEK

Okazuje się, że Żabki też lubią Misie. W dniu ich święta prawie każda Żabka przyniosła swojego pluszaka. Były misie duże i małe; białe, brązowe, żółte i nawet niebieskie. Wszystkie dobrze się bawiły z Żabkami: śpiewały, tańczyły. Wodzirejem był brunatny Miś Zdziś. Na koniec wszyscy zrobili sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

IMG_20151125_093753

postheadericon Zaproszenie na zajęcie otwarte

Serdecznie zapraszam wszystkie Mamy, dysponujące wolnym czasem, na zajęcie otwarte we wtorek, 8 grudnia o godz. 9.00

Zajmiemy się wypiekiem pierniczków na świąteczne spotkanie 15 grudnia, a głównym celem  zajęcia będzie przybliżanie dzieciom tradycji związanych z obchodami świąt Bożego Narodzenia.

postheadericon Dzień Pluszowego Misia

kdd