Archiwum Październik 8th, 2015

postheadericon Pyszne i zdrowe z owoców zrobione

Można powiedzieć, że o owocach wiemy już prawie wszystko. To znaczy na tyle, żeby je rozpoznać po dotyku, zapachu i smaku 😉 Wiemy też, że powinniśmy je jeść codziennie, bo są bardzo zdrowe. Z tego wszystkiego nie mogło zrodzić się nic innego, jak … pomysł na sałatkę owocową! Fartuszki zatem zakładamy i do roboty się zabieramy!

 sałatka wow

postheadericon Tu… czerwony!

We wtorek w ramach akcji „Tęczowe dni” w dość szczególny sposób celebrowaliśmy pierwszy z kolorów tęczy- CZERWONY. W tym dniu wszystko kręciło się wokół tego najbardziej żywiołowego koloru. Dzień rozpoczęliśmy od gimnastyki z czerwonym balonem, potem poznaliśmy wpadającą w ucho piosenkę „Małe, czerwone jabłuszko”, by wreszcie oddać się pasji tworzenia wspaniałej grupowej jabłonki 😉 Dzień bardzo pracowity, krasnale zadowolone i … czerwone od wielkich emocji. Niestety  z uwagi na awarię aparatu fotograficznego nie posiadamy większej ilości zdjęć 🙁 Przepraszamy!

DSC_0076

 

postheadericon „Święto dyni” u Krasnali

Drodzy Rodzice!

15 października (czwartek) w związku z planowaną tematyką, zamierzamy więcej uwagi poświęcić dyni 🙂 Abyśmy mogli uświetnić nasze zajęcia, każdemu krasnalowi potrzebne będą: mała dynia oraz niepotrzebne w domu kawałki włóczki, guziki oraz skrawki kolorowych materiałów.

dynia wow

Gdy krasnal do ręki dynię dostanie,

wnet w coś wyjątkowego

jest zmienić ją w stanie 😉