Archiwum Październik 4th, 2015

postheadericon Święto dyni

IMG_0187

Tego dnia wszystkie Muchomorki przyniosły do przedszkola dynie! A jakie różnorodne – pomarańczowe, żółte, czerwone i zielonkawe, okrągłe i podłużne, duże i małe. Na początku dynie były naturalnymi superprzyborami do zabaw ruchowych, żeby pod koniec zajęcia przeistoczyć się w rękach małych artystów we wspaniałe dyniostworki. Można je obejrzeć w naszej galerii. 

postheadericon Pan policjant w przedszkolu

IMG_7003

W poniedziałek w naszym przedszkolu gościliśmy pana policjanta. Rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze.

postheadericon BOHATER TYGODNIA

            

 

Od ubiegłego tygodnia w grupie Muchomorków realizowany jest projekt edukacyjny BOHATER TYGODNIA. Ćwiczenie to polega na poświęceniu szczególnej uwagi wybranemu dziecku z grupy. W ciągu tego tygodnia nasz bohater jest najważniejszą osobistością grupy (nawet ma swoją koronę), a za pomocą zdjęć i osobistych przedmiotów każdego dnia opowiada coś o sobie.
Głównym celem tego ćwiczenia jest zwrócenie przez dziecko szczególnej uwagi na wszystkich swoich kolegów i koleżanki oraz dostrzeżenie różnorodności grupy.

Naszym pierwszym Bohaterem był Maksiu. W ciągu całego tygodnia dzielił się z kolegami i koleżankami przyniesionymi z domu zabawkami, słuchaliśmy piosenek z przyniesionych przez Maksia płyt, a na ciszy panie czytały opowiadania z jego książeczki. Jednego dnia odwiedził nas nawet jego żółwik. W ciągu kolejnych tygodni wszystkie Muchomorki będą mogły swoim kolegom z grupy zaprezentować swoje zainteresowania i opowiedzieć więcej o sobie i swoich bliskich. Każdy bohater zostanie uhonorowany dyplomem, tak  jak Maksiu