Archiwum Październik, 2015

postheadericon Eksperymentujemy z POWIETRZEM

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Smerfastyczne dzieciaki”
Smerfy odkryły pierwszy z czterech żywiołów.
Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Rodziców
Jesiennych Bohaterów Tygodnia
poznaliśmy tajemnice powietrza!

Zobaczcie co się u nas działo!

Jeszcze raz dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wszystkich eksperymentów.

galeria: http://przedszkole5zory.pl/index.php/nggallery/delfinki-album/odkrywamy-zywioly-powietrze?page_id=181 

postheadericon Jesień w parku

W ostatnim czasie w przyrodzie dużo się dzieje. Wokół nas jest kolorowo i pięknie. Postanowiliśmy skorzystać z okazji i odwiedzić nasz pobliski park. Okazuje się, że liście, kawałki gałęzi i żołędzie mogą być bardzo przydatne, zwłaszcza do wesołej zabawy i … tworzenia „wielkich” dzieł 😉 Jeżeli chcecie się przekonać, co Krasnale robiły podczas swojego pobytu w parku, zapraszamy do odwiedzin naszej krasnalkowej galerii!

 

 20151027_104806

postheadericon Jesienny eksperyment

Czy zastanawialiście się kiedyś, co kryją w sobie brązowe, jesienne liście? My już to wiemy i to za sprawą bardzo prostego eksperymentu 😉 Dzięki suchym liściom, bibułce po herbacie i zmywaczowi do paznokci udało nam się rozdzielić barwniki i… przekonać się, że świat przyrody jest niezwykle pasjonujący! Was też do tego zachęcamy i do naszej galerii odsyłamy 😉

DSCF0563

 

postheadericon Zdjęcia

PROSIMY WSZYSTKICH FOTOREPORTERÓW

O PRZESYŁANIE ZDJĘĆ Z „PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA”

NA NASZ ADRES GRUPOWY

biedroneczki.p5@op.pl

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY:)

 

images

postheadericon „Naturalna Biedroneczka”:)

Podczas wtorkowych zajęć grupa Biedroneczek wykonała pracę plastyczną pt. „Jesienne kompozycje”. Została ona przygotowana na konkurs organizowany w przedszkolu „Żywy obraz”. / Niestety ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe musieliśmy wykonać ją w sali;(/ Po wielu…wielu…wielu minutach pracy stworzyliśmy piękną Biedroneczkę. Oto efekt naszej pracy i jej kolejne etapy. Mamy ogromną nadzieję, że przypadnie wszystkim do gustu:)

812

postheadericon Podziękowania :)

Podziękowanie

 

postheadericon Spotkanie z dietetykiem!

W czwartek 22.10 odwiedziła nas Pani Ewa- dietetyk. Dowiedzieliśmy się na czym naprawdę polega praca DIETETYKA. Pomimo faktów, iż należy zawsze odżywiać się zdrowo, zjadać wiele owoców i warzyw, Pani Ewa skupiła się na tym, jak w okresie panujących gryp i przeziębień zachować zdrowie. Pokazała nam alfabet witamin i produkty, które te witaminki zawierają. Pokazała nam również zdrowe produkty, które wzmacniają nasza odporność min. buraki, cytrusy, maliny, miód – a z tych nam nie znanych IMBIR. Co prawda- nie każdemu zasmakował, jednak gorzki lek najlepiej leczy:P Pani Ewie BBBBAAARRRDZZZOOO dziękujemy za przybycie, teraz już wiemy, że JESIENNA POGODA ZDROWIA NAM DODA!!!!20151022_100351

postheadericon Kreatywni

Jak rozwijać kreatywność dziecka w domowym zaciszu? – kliknij tutaj!

postheadericon Wycieczka do teatru

jaś-i-małgosia

W dniu 18 listopada, w ramach zajęć dydaktycznych, jedziemy wraz z grupą Krasnoludków na wycieczkę do teatru Banialuka w Bielsku Białej na przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”

Koszt wycieczki wynosi 27 zł (bilet do teatru + autokar)

Prosimy o wpłacanie w/w kwoty u wychowawczyń w grupie

postheadericon Ogłoszenie

ewa