Archiwum Wrzesień 24th, 2015

postheadericon Uwaga Rodzice Krasnali!

Uprzejmie prosimy, aby w dniu naszego planowanego „Spotkania integracyjnego” tj. 26.09.2015 r. (sobota) odwiedzić naszą stronę internetową www.przedszkole5zory.pl i wejść w zakładkę „Krasnalkowe Newsy” po godz. 12.00 Zamieścimy na niej informację, czy nasze spotkanie w terenie będzie aktualne. W programie przewidziane są zabawy tropiące dla dzieci, więc losy spotkania są w rękach natury. Mamy nadzieję, że będzie dla nas łaskawa 😉 Jeśli posiadacie Państwo w domu jakiś mały koszyczek, zabierzcie go ze sobą na nasze spotkanie. Z pewnością się przyda Waszemu małemu Krasnalowi!

naklejki-krasnal-kid287

postheadericon Każdy chwat sprząta świat

3(8)

Nadszedł czas wielkiego sprzątania świata. Wszystkie przedszkolaki doskonale wiedzą, że w trosce o ochronę środowiska naturalnego odpady należy segregować. Wiemy też że zanim coś wyrzucimy,  warto zastanowić się, czy możemy  dany przedmiot jeszcze jakoś wykorzystać. Ponieważ dzieci uwielbiają zabawę, nasze przedszkolaki wykorzystały różne odpady do wspólnych zabaw w ogrodzie. I tak  pudełka po butach  Muchomorki zamieniły w rynnę dla piłeczek, Inne dzieci  budowały wieże z pudeł kartonowych, grały w butelkowe kręgle, wymyśliły gigantyczne memory z wytłoczek po jajach oraz wspaniałą jesienną grę planszową. Najmłodsze przedszkolaki nawlekały tekturowe rolki na dłuuuuugi sznurek, a także  strącały szyszkami metalowe puszki. Czas upłynął nam bardzo przyjemnie, a po zakończonej zabawie posegregowaliśmy wszystkie odpady do kolorowych worków.

postheadericon Pan kominiarz w przedszkolu

IMG_0002

Nasze przedszkole odwiedził pan kominiarz. Opowiedział nam o swojej pracy i chętnie pozował do wspólnych zdjęć

postheadericon Poznajemy zasady bezpieczeństwa na drodze

IMG_0027

Pani Ewa zabrała nas na wycieczkę do miasteczka ruchu drogowego. Dziś każdy z nas już wie, że czerwone światło mówi STOP, a na zielonym można przejść na drugą stronę jezdni. Poznaliśmy też wiele znaków drogowych, a po tej lekcji bezpieczeństwa nadszedł czas na zabawy w piaskownicy. Zdjęcia można zobaczyć w galerii. Zapraszamy!

postheadericon Wrześniowy solenizant

Wczoraj głośne STO LAT! śpiewaliśmy naszemu Frankowi. To już kolejny krasnoludek kończący 4 lata! Z tej okazji życzymy mu raz jeszcze mnóstwa uśmiechu, wspaniałych zabaw z kolegami oraz samych beztroskich dni 😉

urodziny franka

postheadericon Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym :)