Wesoła choinka

Na gałązce choinkowej wiszą dwa jabłuszka. Przy jabłuszku pierwszym pajac, przy drugim kaczuszka. Pajac biały jest jak piekarz, mąkę ma na brodzie, a kaczuszka złota, jakby kąpała się w miodzie. Choinka, choinka, wesoła choinka, choinka, choinka wesoła! Popatrz, mamo – woła Krysia – jak ten pajac skacze. A czy słyszysz – mówi mama – jak … Czytaj dalejWesoła choinka

Kolorowy deszcz

1. Gdy na dworze pada deszcz,kiedy wszystko szare jest.Wyjmij kredki i narysuj,to co chcesz. Ref. Na niebiesko, fioletowo, żółto i różowo.Na zielono, na czerwono i pomarańczowo. 2. Chociaż pada szary deszcz,kredki z deszczu śmieją się.Każda kredka ostrzy nosek i rysować chce. 3. Kolorowy pada deszcz,kolorowy szczeka pies.I parasol kolorowy rysujemy też.

Rymowanka jesienna

Zła pogoda, kapie woda,kapie z nieba, kap, kap, kap. A w kaloszach do przedszkolaidą dzieci, chlap, chlap, chlap! Kap, kap, kap,kap, kap kap,idą dzieci,chlap, chlap, chlap! Kap, kap, kap,kap, kap kap,idą dzieci,chlap, chlap, chlap!

Dzień dobry – piosenka na powitanie

Dzień dobry, dzień dobry wszyscy się witamy. Dzień dobry, dzień dobry dobry humor mamy. Dzień dobry, dzień dobry słońce jasno świeci. Dzień dobry, dzień dobry pani wita dzieci. Dzień dobry, dzień dobry  jest bardzo wesoło. Dzień dobry, dzień dobry zróbmy wszyscy koło. Dzień dobry, dzień dobry podaj prawą rękę. Dzień dobry, dzień dobry zaśpiewaj piosenkę.

„Mam 3 latka” – wierszyk

Mam trzy latka, trzy i pół, sięgam głową ponad stół, mam fartuszek z muchomorkiem, do przedszkola chodzę z workiem. Umiem pantofelki zmieniać, rączki myję do jedzenia, ładnie żegnam się i witam, tańczę kiedy gra muzyka. Umiem wierszyk o koteczku, o tchórzliwym koziołeczku i o piesku, co był w polu nauczyłem się w przedszkolu.