IDZIE MIKOŁAJ- PIOSENKA

Za oknami zimno, za oknami mróz, pod balkonem stoi Mikołaja wóz. Kiedy przyjdzie tu, kiedy przyjdzie tu, kiedy prezent mi przyniesie? ref: człap, człap, człap, człap idzie już, święty Mikołaj jest tuż, tuż. La, la, la, la ,la, la, la, la,la,la,la święty Mikołaj coś każdemu da. Do każdego dziecka chciałby nocą przyjść, więc kto umie … Czytaj dalejIDZIE MIKOŁAJ- PIOSENKA

MAM TRZY LATA- wierszyk

Mam trzy lata, trzy i pół, brodą sięgam ponad stół. Do przedszkola chodzę z workiem, i mam znaczek z muchomorkiem. Pantofelki ładnie zmieniam, myję ręce do jedzenia. Zjadam wszystko z talerzyka, tańczę, kiedy gra muzyka. Umiem wierszyk o koteczku, o tchórzliwym koziołeczku, i o piesku co był w polu, nauczyłam się w przedszkolu.

JEŻYK I LIŚCIE- PIOSENKA

Szur, szur, szur, liści góra, szur, szur, szur, coś tam szura……… ref: Tupu-tap, tupu- tap! kolorowe liście łap. Czy ty wiesz , co tam siedzi, czarnym oczkiem dzieci śledzi? ref: Szur, szur, szur, jeżyk mały, szur, szur, szur, w liściach cały ref:

OWOCOWE PRZYSMAKI- PIOSENKA

Mamy dziś apetyt wielki na śliweczki słodkie, nazbieramy do koszyczka w sadzie za tym płotkiem. Ref: Mniam, mniam, mniam, tralala, jesień nam śliweczki da (bis). Już złociste gruszki błyszczą na wysokiej gruszy, zaraz wpadną w nasze ręce, gdy je wiatr poruszy. Na jabłoni ładnie rosną rumiane jabłuszka, potrząśniemy gałązkami, wpadną do fartuszka.