Archiwum ‘Pszczółkowe Fakty’ Category

postheadericon Centrum Edukacji Regionalnej

22 października 2018 (poniedziałek) wyjeżdżamy do Centrum Regionalnego w Osinach aby wziąć udział w zajęciach o tematyce jesiennej. Planowany wyjazd o 8:30. Śniadanie w tym dniu będzie wcześniej o godzinie 7:50.

postheadericon Spotkanie z Pszczelarzem

Spotkanie z Pszczelarzem

11 października grupa „Pszczółek” spotkała się z Panem Pszczelarzem, który zaznajomił je z życiem pszczółek. Wiadomo, że  ten temat nasze pszczółki bardzo interesuje 😉 Mieliśmy okazje poznać etapy powstawania miodu i okazało się że plaster z miodkiem jest baaaardzo ciężki, a świeczki z wosku pszczelego pięknie pachną. Największą atrakcją było obserwowanie prawdziwych pszczół i szukanie Królowej Matki, która jest specjalnie oznaczona. Na koniec odbyła się degustacja miodku … mniammm … palce lizać!

postheadericon Pola Nadziei

postheadericon „Na luzie z mamą i tatą”

„Na luzie z mamą i tatą”

Zapraszamy rodziców na spotkanie integracyjne, które odbędzie się w ogrodzie przedszkolnym dnia 3 października br.(środa) o godz. 16.00.

Liczymy na piękną pogodę jednak w razie niepogody spotkanie zostanie odwołane.

postheadericon Spotkanie dla rodziców

SZANOWNI RODZICE!

Zapraszam na spotkanie rodziców zainteresowanych indywidualnym nauczaniem, pomocą psychologiczno-pedagogiczną oraz kształceniem uczniów niepełnosprawnych                                              w dniu 26.09.2018 r. o godzinie 1600. 

Plan spotkania

  • zapoznanie rodziców z obowiązującymi w tym zakresie podstawami prawnymi
    z uwzględnieniem danego typu szkoły/placówki
  • przedstawienie organizacji indywidualnego nauczania – miejsce realizacji zajęć
  • organizacji kształcenia uczniów niepełnosprawnych (m.in. indywidualnego programu edukacyjno-terapeutycznego – realizacja wybranych zajęć indywidualnie z uczniem lub w grupie liczącej 5 osób, dokonywanie okresowej wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania ucznia co najmniej 2 razy w roku, udziału rodziców w pracach zespołu)
  • organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym również rodzicom.

postheadericon „Pszczółki” w Miasteczku Ruchu Drogowego

We wtorek (18 września) nasze „Pszczółki” odwiedziły Park Cegielnia. Znajduje się tam bogato wyposażone miasteczko ruchu drogowego. Dzieci zapoznały się tu ze znakami drogowymi oraz zasadami działania sygnalizacji świetlnej. Dzieci świetnie sobie poradziły ze wszystkimi zadaniami.

postheadericon „Czytanie na dywanie”

„Czytanie na dywanie”

Celem spotkań pod tym tytułem jest wprowadzenie dzieci w świat literatury, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, kształtowania nawyku słuchania i opowiadania, wzbogacanie słownictwa dzieci, rozwijanie sprawności językowych, eliminowanie negatywnych emocji, agresji, wyciszanie dzieci.

 

W tym roku szkolnym nasza grupa „Pszczółki” pragnie się aktywnie włączyć w Akcję – „Cała Polska czyta dzieciom”. Na co dzień czytają nam nasze panie wychowawczynie, ale pragniemy włączyć do naszej akcji rodziców, babcie, dziadków. Czytanie odbywałoby się po podwieczorku ok. godz. 14.15. Czekamy na zgłoszenia.