Piosenka „Idzie Wiosna …”

Piosenka: „Idzie Wiosna …” Idę, idę, idę prosto do Was Idę, idę słońce niosę Wam Wszystkie śniegi stopię Zazielenię wszystkie lasy, Fiołki oraz bratki, patrzcie dla was mam. Ref. Wiosna, wiosna jestem wiosna Patrzcie jaką piękną suknie mam Wszędzie zieleń, czerwień, złoto, błękit Oczy kwiatów w słońce patrzą już Cieszcie się wraz ze mna, podziwiajcie … Czytaj dalejPiosenka „Idzie Wiosna …”

Piosenka: „Jesteśmy Polką i Polakiem”

Piosenka: „Jesteśmy Polką i Polakiem” Ref. Jesteśmy Polką i Polakiem Dziewczynką fajną i chłopakiem Kochamy Polskę z całych sił Chcemy byś również kochał ją i ty I ty Ciuchcia na dworcu czeka Dziś wszystkie dzieci pojadą nią by poznać kraj Ciuchcia pomknie daleko I przygód wiele na pewno w drodze spotka nas ref. Jesteśmy … … Czytaj dalejPiosenka: „Jesteśmy Polką i Polakiem”

Trzy słowa

Zapamięta każda główka Trzy magiczne ważne słówka. Ja je wszędzie z sobą noszę- To „dziękuję” oraz „proszę”. A magiczne słowo trzecie? Każde dziecko zna je przecież I „przepraszam” mówić lubi, Gdy coś spsoci albo zgubi…

Jesień – Jesieniucha – piosenka

„Jesień- jesieniucha” Ale plucha – cha cha (plucha-cha-cha) Ale dmucha – cha cha (dmucha-cha-cha) Niech tam leje, niech tam wieje Ja się bawię, ja się śmieję (Niech tam leje, niech tam wieje) (Ja się bawię, ja się śmieję) Żółta grucha – cha-cha (grucha-cha-cha) Hop do brzucha – cha-cha (brzucha-cha-cha) Niech tam leje, niech tam wieje … Czytaj dalejJesień – Jesieniucha – piosenka

Paluszkowe wyliczanki

Paluszek i gruszka – zabawa paluszkowa To jest kciuk – najgrubszy paluszek, To wskazujący, co narwie nam gruszek, Ten trzeci je podniesie, A czwarty do domu zaniesie. A tu mamy maluszka, Co wrzuca gruszki do brzuszka.

Masażyk klepany

Dziś klepiemy się wokoło, żeby było nam wesoło. Od klateczki zaczynamy, tu ramionka swoje mamy. Klaśnij w ręce raz i dwa, każdy palec brata ma. Poklep brzuszek, dojdź do nóżek. Stopy klepią już o siebie i poczułeś się jak  niebie.